Dekorasyonda “Mercan” rengi

0
1719
Mercan Rengi

Sonbaharın etkisini gösterdiği şu günlerde evlerimizde daha sık vakit geçirmeye ve evlerinize de sonbahar havasını getirmeye başladınız. Sonbahar renkleriyle yeniden dekore edilen ve mevsime hazırlanan evler, soğuk havalarda içimizi ısıtan bir mekan görevi de görmek için hazırlanmaktadır. Sonbahar ve kış dekoru yaparken seçeceğiniz renk oldukça önemlidir. Mekanın sıcaklığını bize hissettiren şey dekorasyonda kullanacağınız renk olacaktır. Bu yazımızda da; sezonun favori renkleri arasında gösterilen, sıcak ve pastel bir ton olması sebebiyle evlere çok yakışan bir renkten bahsedeceğiz: mercan rengi.

DEKORASYONDA TREND İKİLİ: MERCAN-GRİ

Gri renk bu sezon ev dekorasyonu modasına damgasını vuran renklerden biri olmuştur. Açıktan koyuya kadar her tonu evin bütün mekanlarına adapte edilmiş, kullanıldığı alanlara kimine göre soğuk gelen ama etkisi tartışılmaz bir şıklık katmıştır. Gri rengin tonundan kaynaklı soğukluğu kırmak ise bu sezonun moda olan sıcak bir renk tonuna düşmüştür. Gri-mercan renk ikilisi birbirini dengelemesi ile bu sezona damgasını vurmuş renk ikililerinden birisidir.

Gri rengini isterseniz duvar rengi ve mobilya rengi olarak tercih edip, mercan rengini perde ya da yastıklarda patlatın. İsterseniz de daha sıcak ya da renkli mekanlar için mercan rengini ana renk olarak kullanıp grinin dengeleyici etkisine aksesuar seçiminde başvurun. Her iki kullanımda da mercan rengi ile grinin uyumu, mekanınızı şık ve farklı yapmaya yetecektir.

Odanın tek bir duvarının farklı renk boyanma modasının da oldukça popüler olduğu bu sezonda, duvar renginde değişiklik yapmak isteyenler için mercan ve gri ikilisini duvar dekorasyonunda kullanmak da iyi bir fikirdir. Duvarınızı gri renk boyamaya karar verdiyseniz tek bir cephesini mercan rengi ile renklendirin. Bu farklı boyadığınız duvar sizin için güzel bir sergi alanı olabilir.