Endüstriyel tarz aydınlatmalar

0
1569
Endüstriyel tarz aydınlatmalar

Geçtiğimiz sezon ev dekorasyon trendlerine damgasını vuran endüstriyel, İskandinav ve rustik akım bu sezon da etkisini hissettirmeye devam ettirmektedir. Özellikle aydınlatma tercihlerinde farklı bir arayış içinde olanların tercih ettiği endüstriyel tarzda aydınlatmalar, mekâna oldukça farklı ve tarz bir hava katmaktadır. İster uzun isterseniz de kısa olarak tercih edeceğiniz endüstriyel tarzda aydınlatmalar ile siz de evinizde modern bir hava yaratabilirsiniz. Özellikle yemek masalarını üzerinde kullanıldığında çarpıcı ve farklı bir yemek alanı dekorasyonuna imza atan endüstriyel aydınlatmalara daha yakından bakmaya ne dersiniz? Öyleyse yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

KAFESLİ FENERLER- İRİ AMPULLER

Özellikle de dış mekânda görmeye alışkın olduğumuz kafesli dış mekân aydınlatmalarını iç mekânda kullanmak oldukça popülerdir. Bunun yanı sıra kendinizin de yaratıcılığınızı devreye sokarak tasarlayacağınız ampullü sarkıtlar da sezona damgasını vuran aydınlatma çeşitleridir. Sarkıt olarak tercih edeceğiniz bakır, metal gibi maddeler ile endüstriyel tarza vurgu yapabilir, modern havayı ön plana çıkarabilirsiniz.

Farklı tarz ve kullanımda birçok modele sahip olan endüstriyel akım aydınlatmalar, hem daha modern hem de daha sofistike bir dekorasyon anlayışına imza atmaktadır. Abartıdan ve kristal taşlı avizelerden uzaklaşmak isteyenler için kurtarıcı tasarımlardan biri olan bu aydınlatmalar, modern ve minimalist bir dekorasyon anlayışına sahip olanlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat bu tarz aydınlatmalar sezonun modası diye doğru olmayan bir aydınlatma seçimi yapmamalısınız. Eğer ki evinizin tarzına uygunsa ve evinizin ışık ihtiyacını yeterince karşılıyorsa; endüstriyel tasarımlı aydınlatmalar sizin için uygun bir seçimdir.