Ev dekorasyonunda aydınlatma

0
1822
değişik Ev Dekorasyonunda Aydınlatma

Ev dekorasyonlarında mobilyaların seçimi kadar odaların aydınlatılması da önemlidir. Yeterli bir aydınlatma olmayan evlerde mobilyaların estetik görünümlerinin bir anlamı kalmayacaktır. Evimizin aydınlatmasını odalarımızın kullanışlılığına ve zaman geçirme sürelerine göre yapmalıyız. Ayrıca evlerimizin kuzey cepheleri yeterli gün ışığı alamayacağı için bu cepheye bakan odalar da daha fazla aydınlatma gerekmektedir.

 

Salon aydınlatması

Salonlarımız için gergi tavanlarda tavan çerçevesi boyunca led aydınlatmalar yerleştirerek odamıza doğal gün ışığı havası kazandıracağımız gibi, salonumuzun ortasına asacağımız tek bir avize yerine salonun iki farklı yerine avize yerleştirebiliriz. Nostaljik bir aydınlatma istersek sokak aydınlatmaları da düşünebiliriz.
 

Mutfak aydınlatması

Mutfaklarımızda ankastre setlere ve mutfak dolaplarına yerleştirilen şerit ledler ile aydınlatmaya yardımcı tasarımlar yapabiliriz. Yemek masası mutfakta ise bu bölümler için özel ve güçlü aydınlatmalar yapabiliriz. Mutfaklarımız için büyüklüğüne göre birden fazla sarkıtma lamba ile estetik bir görünüm kazandırabiliriz.

 

yatak odası aydınlatması

Yatak odalarımız da bulunan aydınlatmalar isteğe bağlı olarak farklı renklerde ve düşük güçlerde aydınlatma yapabiliriz. Baş ucu aydınlatmalarımızı tavanda sadece baş kısmını aydınlatacak şekilde yapabileceğimiz gibi duvara monte edilmiş baş ucu aydınlatmaları ile de aydınlatabiliriz. Komidinlerimizin üzerinde yer alan gece lambalarını küçük biblolar içine yerleştirerek süslemeleri ve aydınlatmaları bir arada kullanabiliriz. Okuma salonumuzu veya okuma odamızı masaya yakın olacak şekilde sarkıtma olarak yapabileceğimiz lambalar ile aydınlatabileceğimiz gibi, okuma lambaları ile de aydınlatabiliriz. Holümüz için gergi tavanları içine gömülmüş olarak led aydınlatmalar çok sağlıklı olacaktır.

Ev aydınlatmaları için sadece gün ışığı renginde aydınlatmalar düşünülmemelidir. Farklı renklerde aydınlatmalar ile evlerimize yakışacak ve farklı bir hava verecektir.