Ev Dekorasyonunda Yeni Trend: Karıştır Ve Yakıştır

0
1278

Ev dekorasyonunda klasik diyebileceğimiz bazı temel yargılar vardır. Kolay ve risksiz bir dekorasyon tarzı yaratmak isteyenler, genel olarak herkes tarafından kabul görmüş bu temel kalıplardan yararlanırlar. Örneğin siyah ve beyazı kullanarak bir dekorasyon tarzı yaratmak, oldukça sık başvurulan ve şıklığı garanti olan temel kalıplardan biridir.
Peki, bu temel kalıpların dışına çıkmak isteyenler, cesaretini toplayıp farklı desen ve farklı tarzları bir arada kullanmaktan çekinmeyenler nasıl bir dekorasyon tarzına başvurmalıdır?
Bu yazımızda tarz yaratmak isteyenlerin ve evlerinde özel bir dekorasyon tarzı yaratmak isteyenlerin severek kullanacakları bir yöntemden bahsedeceğiz: mix and match.
Dekorasyonda Mix And Match
Moda dünyasında son dönemde temel akımlardan biri olan ve özellikle sokak modasında en güzel örneklerini görebileceğimiz mix and match yani karıştır-yakıştır modeli, ev dekorasyonunda da kullanılmaya başlandı. Biraz cesaret isteyen bu uygulama ile evinizde hem farklı hem de oldukça tarz mekânlar oluşturmanız mümkündür. Yeter ki ne ile neyi karıştıracağınızı bilin.
Eski Mobilyalar- Modern Tarzda Dekorasyonlar
Klasik mobilyaların modern tarzda bir dekorasyonla birleştirilmesi mix and match uygulamasının en bilindik yolarından biridir. Özellikle vintage tarzın da oldukça popüler olduğu bu dönemde, aile yadigârı sayabileceğimiz antika eşyaların modern mobilyalar arasında duruşunu siz de beğeneceksiniz
Farklı Desenleri Bir Arada Kullanın
Farklı ev dekorasyon tarzlarından gelen farklı desenler bir arada kullanılarak, sıra dışı mekânlar yaratılabilir. Üç ya da dört değişik desen seçerek bu desenleri uygun bir tasarımla bir arada kullanabilir, tamamen size ait mekânlar yaratabilirsiniz. Temel olarak seçtiğiniz deseni, diğerlerinden daha büyük ve daha baskın olarak kullanmayı ihmal etmediğiniz takdirde karmaşanın getirdiği bir şıklık yaratabilirsiniz.

00.jpgmix-match-sandalyeler.jpgyemek-odasi-dekorasyonunda-mixmatch.jpgsandalye-dekorasyonu-mix-match.jpg000.jpgs9.jpgLouis-chair.jpgMix-match-2.jpgHouseBeautiful_Ashley-Whittaker.jpgelle-decor.jpgmirror-bedroom.jpgdekorasyonda-yenilik-fikirleri-yatak-odasinda-karma-desenler-mix-and-match-renkli-tasarim-ve-yepyeni-bir-dizayn-3.jpgchevron.jpg3.gorsel-mix-and-match.jpg2.jpgdekorasyonda-mix-match.jpg