Yazlık Ev Dekorasyonu

0
2166

Yazlık evinizin bahçesinde kendi özel alanlarınızı oluşturmalısınız. Stüdyo şeklinde küçük bir ev yaparak burada kitap okuyabilir, dinlenmeye çekilebilir veya daha başka şeyler yapabilirsiniz. Buradaki amaç bazı zamanlarda kendinizi özel hissettirmenizdir. Güneşli günlerde sizi bahçede gölgede tutabilecek, rahat ve eğlenceli bir yer olmasını amaçlayın. Evinizde gibi hissetmek isterseniz çatısını kiremitten yapabilir, pencerelerde kutu şeklinde küçük bölmeler oluşturabilirsiniz. Dışarıda nasıl bir esinti var öğrenmek için de bu küçük evin hemen yan tarafına rüzgar gülü koyabilirsiniz. Yatıştırıcı, dinlendirici olan nötr ve pastel renkler seçilmiş. Rengi solmuş yeşil yaprak tonuyla evin üst tarafında küçük bir ayrıntı yapılmış ve geneli kapsayan renk beyaz ahşaptan yapılmış. Ev içindeki mobilyalara gelecek olursak hasır koltuklar tercih edilmiş. Katlanabilir bir masa böylesine küçük evler için mükemmel bir tercih olacaktır ve sadece evde değil bahçede de taşınabilirlik özelliğini kullanabilirsiniz. Şeffaf perdeler ışığın içeri girmesine izin veriyor. Bunun dışında alternatif olarak güneş için bazı zamanlarda kalkan olan retro çiçek panjurları deneyebilirsiniz. Öğle yemeğinden hemen sonra kestirmek için tatlı yastıklarla giydirilmiş rahat bir yatakta kestirmek kadar güzel bir şey olamaz. Masanın üzerine veya etrafına kokulu çiçekler, reçel kavanozu, çim küveti gibi aksesuarlar eklemeyi unutmayın. Bahçenin hemen altına sıkışmış bu küçük alan özellikle güneşin yoğun olduğu günlerde odak noktası haline gelebilir.

1. Farklı renklerle yakalanan uyum

Evin içine seçeceğiniz yastıklardan aksesuarlara kadar hepsi sizi mutlu hissettirmelidir. Size güç veren ve aynı zamanda dinlendiren renk ve tasarımları tercih edin. Örneğin burada hasır bir koltuk, nötr bir renge boyanmış duvar ve zemin, gözü yormayan renklerde ve dokularda yastıklar, duvarda asılı olan aksesuarlar tamamen belli bir zevke göre dizayn edilmiş.

2. Açık ve koyunun uyumu

Evin içerisine yerleştirdiğiniz uzun kanepeyi serin günlerde dışarıya alarak bir ağacın gölgesinde dinlenmek ve eğlenceli vakit geçirmek için çekilebilirsiniz. Mobilyanın renklerinde alt tarafta yani gövdede daha çok Doğuda çok fazlaca kullanılan koyu bir renk ve hemen üzerinde modernliği temsil eden beyaz tercih edilmiş.

3. Tarla tarzı dekorasyon

Kıvrımlı hatlara sahip koyu ahşap çerçeveyle kaplanmış, yaşlı koltuğu olarak da bilinen ve çok rahat olan bu sandalye yazlık evler için ideal bir tercihtir. Yumuşak ve nötr tonlarda pastel renklerde tercih edilen perde ve mobilyalar ile odanızı ışıklı ve temiz havada tutun.

4. Yeşil renk kullanın

Yazlık ev için klasik bir oda seçimi iyi olabilir. Ancak çok da tek renge kaçmamak gerekir. Klasik oda tercihinizde mutlaka aralara canlı renkler eklemelisiniz. Özellikle solmuş bir yaprağın rengindeki duvarlar krem renginde veya kirli beyaz bir renkte mobilyalar ile mükemmel bir uyum sağlar. Bununla birlikte doğal döşeme bir halı ve etrafa serpilen canlı yeşil renk tonu ile dekor tamamlanmış olacaktır.

5. Konuksever Pencere

Çekici yazlık dış süslemelerinde denizi ve gökyüzünü temsil eden mavi renk tercih edilmiş. Bu minyatür pencerelerin hemen altına içinde kırmızı rüzgar gülü ve biberiye gibi kokulu bitkilerin yetiştiği saksı konulmuş.

6. Tarz döşemeler

Yazlık evler yaratıcı tasarım fikirlerini denemek için harika yerlerdir. Hayal gücünüzün sınırlarının olmadığı, istediğiniz dizaynı uygulayabileceğiniz nadir yerlerden birisidir. Tekli koltukta denim bir kot tarzı uygulanmış ve hemen altına onunla ahenk oluşturacak beyaz-mavi çizgili bir çul, çiçeklik ve desenli bir sandalye eklenmiş.

7. Küçük yaz partisi

Parti mekanlarının vazgeçilmezi yazlık evlerdir. Kiraz renginde giydirilmiş eğlenceli şeker çizgili bir masa örtüsü ve kullanışlı, katlanabilir sandalye ve masa ile hava değişimlerinde rahatlıkla içeriye dönebilirsiniz ve partiniz yarım kalmaz.

8. Yemek alanı oluşturun

Dubleks bir eve sahipseniz üst katın bir terasında, tek katlı ise evin büyük boydan boya kapısının hemen önünde zeminden bir iki basamak yükseklikteki terasta yemek alanı oluşturun. Çizgili kumaştan yapılan tipik katlanabilir İngiliz sandalyeleri ve çiçek dokulu masa örtüsüyle ailenizle birlikte harika bir yemek keyfi yapabilirsiniz.