Estetik Operasyonlar Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey

0
1101

Hepimiz zaman zaman belirli bölgelerimizde, lokal bir güzellik için estetik operasyonlarına yeşil ışık yakıyoruz. Peki estetik operasyonları ile ilgili neler biliyoruz? Bugün bir ameliyatın maliyeti nedir, estetik öncesi neler yapılır? İşte tüm bu soruların yanıtlarını, estetik uzmanları yanıtladı.

1-GÖĞÜS BÜYÜTME OPERASYONLARI

Estetik operasyonlar içinde en çok tercih edilenlerden bir tanesi göğüs büyütme operasyonlarıdır. Ancak bu operasyonla ilgili bilinmeyen en önemli nokta, eğer genç yaşta göğüs büyütme operasyonuna girerseniz hayatınız boyunca 4 ya da 5 kere daha operasyonla tanışabilirsiniz! Göğüs büyütmek için göğüs alt kısma yerleştirilen implantlar hareketlidir ve eskiyebilir, deforme olabilir.

2- BURUN AMELİYATLARINDA DOKTOR SEÇERKEN DİKKAT

Burun ameliyatı da estetik operasyonlarda en çok tercih edilenlerden. Eğer ilk ameliyatta başarılı bir şekilde burnunuzu istediğiniz forma kavuşturabilirseniz şanslısınız. Eğer 2. ya da 3. ameliyata sarkarsa, vücudun diğer bölgelerinden kıkırdak alınması gündeme gelebilir. Bu da sizin adınıza riskli bir durum olabilir.

3- YAĞ ALDIRMA OPERASYONLARINDA DENGE ÖNEMLİ

Liposuction yani vücudun belli bölgelerindeki yağ oluşumlarını alma operasyonları da son derece önemlidir. Bu operasyonlarda yağların tamamı alınmaz, zira yağlar oluşumuna devam etmelidir. Vücudun dengesinin korunması adına bu noktaya dikkat edilmesi gerekir. Yağ oluşumları bir üzüm salkımına benzer.

4- KULAK ESTETİKLERİNDE AMELİYAT SONRASINDAKİ DÖNEM ÖNEMLİ!

Kulak estetik ameliyatlarında en çok şikayet edilen husus, kulakların iyileşme döneminde eski haline dönmeye meyilli olmasıdır. Kulak, kıkırdan ve kolay şekil değiştirebilen yapısından ötürü şeklini bozabilir. Buna karşı önlem almak için, bant takarak iyileşme sürecinizde kulağınızın şeklini korumasını sağlayabilirsiniz.

5- BOTOKS YAPTIRIRKEN METABOLİZMAYA DİKKAT

Botoks yani dolgu ameliyatları da estetik konusunda popüler ameliyatlardan. Botoks ve diğer yüz estetik ameliyatlarının en önemli özelliği, vücudu hızlı çalışan, metabolizması hızlı çalışan birisinde bu etkiler 4-5 ay içinde gidebiliyor. Üstelik botoks en pahalı ameliyatlardan bir tanesi… Yani iyi düşünmek, öyle karar vermek gerekiyor.