Genç Gösteren Makyaj Hileleri

0
1175

Bazı makyaj teknikleri ile daha genç görünüme sahip olabilirsiniz. Öncelikle doğru allık sürme yöntemini bilmeniz gerekir cildi en güzel gösteren allık tonları kayısı ve pembe tonlarıdır.

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Allığı doğru bir şekilde sürmek gerekir çünkü gençleşmek isterken yaşlı bir görünüme neden olabilirsiniz yanlış bir şekilde allık kullanarak. Allığı sürerken püf nokta tam orta kısma sürülmelidir. Kemiklerin alt kısmına sürmek yaşlı görünüme neden olur. Kaşların görünümü çok önemlidir.

Açık bir tene sahipseniz kaşlarınızı belirginleştirmek daha güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Öncelikle kaşlarınızı kaş fırçası ile tarayın. Daha sonra kaşlarınızı kaş kalemi ile kalınlaştırın. Belirgin ve düzgün kaşlar her zaman önemlidir. Gözler en önemli unsurlardır.

Bu yüzden açık far tonları gözlerin daha belirgin olmasını sağlar. Özellikle bu yıl çok moda olan toprak rengi gözlerin ortaya çıkmasına yardımcı olan en güzel renklerden bir tanesidir. Kaşların altına açık tonlarda far sürmelisiniz. Belirgin dudaklara sahip olmak için öncelikle dudak renginize yakın dudak kalemi ile dudaklarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Dudak çizgisine yakın olarak kalem ile çizin ve açık tonlarda ruj kullanarak daha dolgun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Özellikle pembe ve şeftali tonlarını kullanabilirsiniz. Gıdıklarınız ön plana çıkmaması için açık renkte pudra sürerek çenenizi daha uzun bir görünümü oluşturabilirsiniz. Yüzünüze renginize göre pudrayı sürün ve çenenizin alt kısmından boynunuza doğru açık ve parlak pudra kullanmalısınız.  Cildinizin daha genç göründüğünün farkına varacaksınız.