Göz altı morluklarının tedavisi

0
994

GÖZ ALTI MORLUKLARININ TEDAVİSİ

Stresli bir yaşam, yoğun bir iş temposu, sağlıksız ve dengesiz beslenme, kronik yorgunluk ve uyku düzeninde bozukluklardan dolayı oluşabilen ve daha yaşlı bir yüz görünümüne neden olan gözaltı morluklarından kurtulmak aslında mümkündür.

Göz altı morluklarının nedenleri

Genetik bir kökeni de olduğu söylenebilen gözaltı morluklarının en büyük nedeni stres, uykusuzluk, yanlış beslenme alışkanlıklar, yoğun iş temposu ve kronik fiziksel ve zihinsel yorgunluk olarak sıralanabilir.

Göz altı morluklarının tedavisi

Sizin olduğunuzdan daha yaşlı, daha yorgun ve üzgün görünmenize yol açan gözaltı morluklarının tedavisinde en çok tercih edilen ve kalıcı olduğu kabul edilen yöntemlerden biri lazerle tedavidir.

Göz altı morluğunun tedavisinde lazer yöntemi

Estetik uygulama sınıfına giren lazerle tedavi yönteminde kadın ve erkek ayırt edilmeksizin gözaltı torbalarının giderilmesi işlemi yapılmaktadır. Tedavi sonucunda kişilerin yüz ifadelerinde gençleşme daha canlı ve dinamik bir duruş sağlanarak kişilerin kendilerine olan özgüvenleri de sağlamlaştırılır. Dış görünüşündeki değişimle birlikte kişinin kariyer yolundaki adımlarının daha sağlam ve dinamik olması sağlanır.

Göz altı morlukları için uygulayabileceğiniz ev reçeteleri

Gözaltı morluklarının en önemli nedenlerinden biri de vücutta alınan toksin maddelerin gözaltlarında birikim yapmasıdır. Bu yüzden çay, kahve, sigara, alkol gibi toksin maddeler içeren besinlerden uzak durulmalı. Günde en az 10 bardak su içilmelidir.

Yüzünüze uygulayacağınız buhar banyosu gözaltındaki gözeneklerin açılmasını sağlayarak oksijenin bu bölgeye ulaşmasını kolaylaştırır.

Buzdolabında bir süre beklettiğiniz salatalık ve patatesin kabuklarını soyup, çiğ olarak gözlerinizin üstünde 15-20 dakika bekletmeniz gözaltı morluklarına iyi gelecektir.

Demlediğiniz çaydan geri kalan çay poşetlerini ya da çay tanelerini atmayınız. Bunları buzdolabında buz haline getirerek her sabah gözlerinizin üzerine koyarak, bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırabilir ve gözaltı morluklarının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Gözaltı morluklarına iyi gelen bir yemek kaşığı kadar ıhlamuru bir küçük fincan kaynar suda 10 dakika kadar demledikten sonra soğumaya bırakınız. Soğuyan ıhlamur suyuna temiz bir pamuk batırarak gözaltı torbalarınızın üstünde hafif baskılar yaparak uygulayınız. Yaklaşık 10 dakika kadar hafif masaj yaptığınız yüzünüzü yıkayınız. Günlük olarak yapacağınız bu ıhlamurlu masaj gözaltı morluklarınızı azaltacaktır.