Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

0
1047

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? Güneş lekesi tedavisi, Güneş Lekelerine ne iyi gelir?

Güneş hayatimizin vazgeçilmezi. Peki ya güneş lekeleri? Güneş lekeleriyle başa çıkabilmek artik çok kolay. Sizlere sunduğumuz bu yazımızda güneş lekeleriyle baş etme yollarını anlatacağız.

İlk olarak cildinizi tanımanızı öneririz.cildiniz yağlı mı yoksa kuru mu. Buna göre kullanacağınız cilt ürünleriniz olacaktır. Düzenli olarak cilt bakımınızı yapmanız ve kullanacağınız ürünler cildinizle uyumlu olmak zorundadır. Yine koruyucu güneş kremlerinizin etkili olabilmesi için iyi seçim yapmalısınız.

Güneş lekeleri deyince ilk akla gelen yoğurt, limon ve yumurta olarak söz edilir. Doğal ürünler baz alındığın kullanımları hem kolay hem bulunması açısından kolaydırlar. Ve bu sayede rahatça evde bu karışımları hazırlayabilir, kendi bakımınızı sürekli yapabilirsiniz. Elma sirkesi, limon kabuğu, yumurta akı ve zeytinyağı ile yapacağınız kuru malzemeleri karıştırarak cildinize sürebilir 5 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Lekelenmelere faydalı bir karışımdır.

Ayrıca yoğurt soğanın dörtte biri ve sıvı yağ karışımı ile de elde edeceğiniz bir karışım oluşturabilirsiniz. Bu hazırladığınız karışımlar güneş lekeleriniz için etkili olacaktır. Bu saydığımız maddelere alerjinizin olmaması gerekir. Yoksa birçok sağlık sorununuz ortaya çıkacaktır. Bunun için doktorunuza başvurabilirsiniz daha sonrasında karışımlarımızı uygulayabilirsiniz. Yine güneş lekelenmesine engel olabilmek, buna en basta önlem almak için güneş koruyucu kremlerinizi yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz. Ve bu karışımları uyguladıktan sonra güneşle bir süre küsmeniz gerekecektir. Çünkü güneş lekeleri güneş görerek geçmeyecektir. Bu yüzden bakım için aslında en etkili mevsim kış mevsimidir. Güneşi az görmek cildinizi daha çabuk iyileştirecektir. Cildinize güneşi gerektiği kadar vermeniz gerekmektedir.