Vücut sıkılaştırıcı bakım önerileri

0
1115

Zamana karşı yıpranan ve yerçekimine karşı yenilen kaslarımız gevşeyerek sıkı görüntülerinden uzaklaşırlar. Sarkan cilt dokusunu toparlayabilmek için yapabileceğimiz vücut kürleri elbette ki vardır. Düzenli olarak masajla birlikte cilde uygulandığında, cildin toparlanmasına sıkılaşmasına yardımcı olmaktadırlar.

Vücut derisinin sıkılaşması için aromaterapik yağ kürü

Aromaterapik yağ kürünün vücut üzerinde istenilen etkiye sahip olabilmesi için, düzenli olarak egzersiz yapılması ve günde en az 2.5 litre oranında su içilmesi tavsiye edilmektedir. Sıkı ve diri bir vücut için hazırlanan bu kürü vücuda uygulamadan önce yosun sabunu kullanarak banyo yapmanız, uygulanacak yağların emilimini kolaylaştıracaktır.

 Sıkı Ve Canlı  Bir vücut İçin Bitki Yağ Tarifi:

 Malzemeler:

3 yemek kaşığı portakal yağı

3 yemek kaşığı çilek yağı

3 tatlı kaşığı kayısı yağı

2 tatlı kaşığı yasemin yağı

2 tatlı kaşığı. Kantaron yağı

3 çay kaşığı susam yağı

3 çay kaşığı avokado yağı

Bu yağlar iyice birbirleriyle karıştırılarak 10 gün serin ve kuru bir yerde ağzı kapalı cam kavanozda bekletilir. Daha sonra karın bölgesindeki ve iç bacak bölgesindeki sarkmalara karşı masaj yaparak uygulanır. Üzerine pamuklu penye türü giysiler giyilerek bir gün beklenir. Günlük olarak sürekli kullanılması tavsiye edilmektedir.

Sarkma yapan Cilt bölgeleri için biberiye kürü:

Malzemeler:

125 mililitre gliserin

5 adet Limon suyu

Yarım kilogram kırmızı acı biber

125 mililitre biberiye yağı

Yarım kilogram miktarındaki kırmızı taze biberler haşlanarak suyu süzülür ve 5 adet limon suyunun içersinde bekletilir. Sonrasında biberiye yağı, gliserin ve limonla öldürülen haşlanmış kırmızıbiberler karıştırılarak blender yardımıyla ezilir. Bu karışım 3 gün boyunca cam bir kavanoz içersinde ağzı kapalı olarak serin ve kuru bir yerde bekletilir. Bu karışımın istenilen bölgelerde etki yaratması için, öncesinde kişinin bir süre egzersiz yapması önerilir. Karışım egzersiz yapılan sorunlu vücut bölgesine düzenli olarak sürülmelidir ve sürüldükten sonra en aza bir saat bekletilmelidir. Cilt sıkılaştırıcı bu kürün vücuttan temizlenmesi için ılık su ile yapılan bir banyo önerilmektedir. Düzenli egzersizle birlikte düzenli olarak bu yağ kürünün kullanılması gözle görülür bir şekilde sıkılaşma sağlar.