Çağatay Ulusoy kimdir?

0
2347
Çağatay Ulusoy galeri

Son dönemin en çok dikkat çeken oyuncularından biri olan Çağatay Ulusoy, 2010 yılında Best Model of Turkey seçilmesinin ardından tırmanışa geçmiş bir isimdir. Genç kızların sevgilisi Çağatay Ulusoy, birçok önemli film ve dizide rol aldı. Başrol oyuncusu olarak Serenay Sarıkaya ile birlikte oynadığı ve geçen günlerde final yapan Med Cezir, ünlü oyuncunun kariyerinde zirve yapmasını sağladı! Peki onun hakkında ne biliyorsunuz? Çağatay Ulusoy kaç yaşında, nerelidir ve hangi dizilerde rol almıştır? İşte bu soruların yanıtları…

Çağatay Ulusoy nerelidir? Nasıl ünlü oldu?

Çağatay Ulusoy, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncu şu anda 25 yaşında ve henüz kariyerinin başında diyebiliriz. Nasıl ünlü oldu diye soracak olursanız hayatını değiştiren Best Model yarışması olmuştur ve 20 yaşındayken, 2010’un en yakışıklı, en karizmatik modeli seçilmiştir.

Çağatay Ulusoy hangi dizilerde oynadı?

Çağatay Ulusoy’un bugüne kadar oynadığı dizilerden bazıları Adını Feriha Koydum, Emir’in Yolu ve Med Cezir’dir. Adını Feriha Koydum dizisi ile üne kavuşan oyuncu, bu dizide Hazal Kaya ile birlikte rol almıştır ve Emir Sarrafoğlu isimli zengin bir genci canlandırmıştır. Ayrıca 2009 yılında Arka Sokaklar dizisinde figüran olarak rol almıştır.

Med Cezir dizisi

Serenay Sarıkaya ile birlikte başrolde yer aldığı Med Cezir dizisi, 2013-2015 arasında sürmüştür ve Çağatay Ulusoy burada Yaman Koper karakterini canlandırmıştır. Bu dizi, ABD’de yayınlanan The O.C dizisinin bir uyarlamasıdır ve TV ekranlarında izlenme rekorları kırmış, özellikle gençler tarafından çok takip edilen bir dizi olmuştur.

Çağatay Ulusoy’un gözaltı olayı

Ünlü oyuncu, Gizem Karaca ve Cenk Eren gibi isimlerin de adının karıştığı bir polis operasyonu ile birkaç yıl önce gözaltına alınmıltır. Uyuşturucu kullanımı ile ilgili olan bu operasyon sonrasında serbest bırakılmıştır. 35 kişinin gözaltına alındığı narkotik operasyonunda serbest bırakılan 15 kişiden biridir.

Çağatay Ulusoy resimleri galerisi