Deniz Seki kimdir? Deniz Seki Nerelidir?

0
2182
deniz seki özel poz

Türk pop müziğinde son on yıla damgasını vurmuş isimlerden biri olan Deniz Seki, gerek müzik dünyasında ortaya koyduğu kaliteli eserlerle gerek de özel yaşamında karşılaştığı sorunlarla öne çıkmış bir ünlü. Deniz Seki’nin albümleri ve şarkıları nelerdir, Deniz Seki neden hapishanede, Deniz Seki kaç yaşında ve nereli gibi aklınızda sorular mevcutsa, bu yazımızda Deniz Seki ile ilgili tüm bilinmeyenlere ışık tutacağız.

Deniz Seki kaç yaşında?

Pop müzik sanatçısı Deniz Seki 1970 doğumludur. İstanbul’da dünyaya gelen güzel sanatçı Çamlıca Kız Lisesi’ni bitirmiştir. Müziğe ilgisi genç yaşlarda başlayan Deniz Seki o dönemde de müzik gruplarına, etkinliklere katılmıştır.

Müzik kariyeri ne zaman başladı?

Deniz Seki’nin müzik kariyeri 1993 yılında Melih Kibar’la tanışmasının ardından başlamıştır. Melih Kibar ile birlikte müzik dünyasına adım atan Deniz Seki İzel, Kenan Doğulu gibi ünlü şarkıcıların vokal ekibinde yer almıştır. Böylelikle kısa bir süre içinde sesi ve güzelliği ile öne çıkmış oldu. Pop Show 95 yarışmasında birinci olmasının ardından ünü artmıştır. 1997 yılında söz ve müziği Yıldız Tilbe’ye ait olan Hiç Kimse Değilim albümünün çıkmasının ardından Deniz Seki ülke genelinde tanınan bir şarkıcı olmuştur.

Deniz Seki ve Hüsnü Şenlendirici

Magazin dünyasında çok fazla ön plana çıkmayan Deniz Seki, aşk hayatında uzun bir süre Hüsnü Şenlendirici ile birlikte anıldı. İkili yıllarda birlikte oldu. Türkiye’nin en önemli klarnetçisi olan Hüsnü Şenlendirici ile Deniz Seki, güzel giden ilişkinin ardından ayrılma kararı almıştır.

Deniz Seki ve hapis hayatı

2010 yılında uyuşturucu kullanmak, aynı zamanda ticaretine yardımcı olmaktan ötürü göz altına alınan ve hapse mahkum edilen Deniz Seki 220 gün cezaevinde kalmasının ardından serbest bırakılmıştır. 2014’te çıkan yeni bir mahkeme kararıyla Kasım 2014’te, Esenyurt’ta (İstanbul) yakalanarak cezaevine gönderilmiştir.