Bebek Battaniyesi

0
8065

İnsanoğlunun en şirin olduğu dönem bebeklik ve çocukluk zamanlarıdır. Giyilen kıyafetlerin, ayakkabıların en çok yakıştığı ve zarif durduğu dönemlerdir. Anneler, anneanneler ve babaanneler bebekler daha doğmadan onlar için çeyiz hazırlığına başlarlar. Bayanlar bebekler için birbirinden güzel yelekler, hırkalar, tulumlar, patikler, şapkalar, atkılar ve battaniyeler örerler.

Örgü bebek battaniyeleri ile bebekler soğuktan korunduğu gibi çok şık da görünür. Bebek battaniyeleri küçük, minik bebekleri cıvıl cıvıl renklerle ve birbirinden farklı modellerle süsler. Bebek battaniyeleri, kurdelelerle, keçelerle, arabalarla, boncuklarla, renkli armalarla birbirinden etkileyici ve farklı şekilde süslenir.

Örgü örmeyi seven bayanlar için bebek battaniyelerini örmesi oldukça kolay ve zevklidir. Gün geçtikçe de bebek battaniyeleri ile ilgili örgü modelleri de artmaktadır.

İnternetin her alana girmesiyle beraber örgü örmeyi seven bayanlarda bu durumdan faydalanmaktadır. İnternet aracılığı ile dünyanın bir yerinde görülen bir model başka bir yerinde kolayca yapılmaktadır. Bayanlar motif arama konusunda eskiye oranla zaman ve emek harcamamaktadır. Rahatlıkla her türlü örneğe ve örneğin videolu anlatımına ulaşabilmektedirler.

Örgü diğer hobiler gibi pahalı bir uğraş değildir. Şiş ve yün ile yapılan oldukça ekonomik bir faaliyettir.

Örgü örme de dikkat edilecek birkaç nokta vardır. Bu noktalara uyulduğu takdirde her bayan rahatlıkla isteği modeli ve örgüyü kolayca yapabilir. Örgüde şiş, tığ ve uygun ip seçimi önemlidir. Şişin veya tığın kaygan olması gerekir. Kaygan olmayan şiş ya da tığ isteksizlik verir. Kalın bir iple örmek isteniyorsa kalın şiş veya kalın tığ kullanılmalıdır. İnce bir iple örmek isteniyorsa ince şiş veya ince tığ kullanılmalıdır.

Bebekleri üşütmeyecek zarif ve şık gösterecek bebek battaniye modellerini titizlikle araştırarak sizlere fikir oluşturması için sitemizde bir araya getirdik.

Örgü/tığ işi bebek battaniyeleri

Örgü/tığ işi bebek battaniyeleri, örgü videoları 10marifet

Bebek Battaniyesi Modelleri Pinterest’te

Bebek Battaniyesi Modelleri Pinterest'te

El Becerisi Olan Annelere Bebek Battaniyesi Modelleri

El Becerisi Olan Annelere Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebek Battaniye Modelleri

Bebek Battaniye Modelleri

BEBEK BATTANIYESI

BEBEK BATTANIYESI

2016 Yeni Örgü Bebek Battaniye Modelleri

2016 Yeni Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Örgü/tığ işi bebek battaniyeleri, örgü videoları 10marifet

Örgü/tığ işi bebek battaniyeleri, örgü videoları 10marifet

2016 Bebek Battaniyesi

Sayfa 2 / 16

 

Bebek battaniye modelleri