Bebek Patikleri

0
9684
Örgü/tığ işi bebek patikleri, örgü videoları

Bebekler dünyanın en şirin, masum ve temiz varlıklarıdır. Bebekleri korumak ve kollamak için daha doğmadan anneler, büyük anneler örgü örmeye başlarlar. Heyecanla birbirinden güzel renklerde ve modelde hırkalar, yelekler ve patikler örerler. Ördükleri patiği yeni doğan bir bebeğe giydirildiğini gören büyükanneler bu durumdan çok mutlu olurlar.

Bebek patikleri annelerin vazgeçilmezlerindendir. Çünkü bebeklerin minik ayaklarını her türlü tehlikeden ve soğuktan korur. Anneler tarafından bebek patikleri ilerleyen günlerde hatıra olarak saklanır.

Bebek ürünleri çok sevimli olduğu için göze de hitap eder. Cıvıl cıvıl renkler birbirinden güzel modellerle oluşturulan yeni tasarımlar bebek patiklerinde farklı bir moda oluşturmuştur. Kızların patikleri için ayrı süslemeler erkeklerin patikleri için ayrı süslemeler kullanılmıştır. Kız patikleri düğmelerle, kurdelelerle, boncuklarla süslenirken, erkek patikleri armalarla, keçelerle, arabalı düğmelerle ve metallerle süslenir. Hayvan figürlü olarak örülen modeller, converse şeklinde örülen modeller, yaz ayları için sandalet biçiminde örülen modeller bile vardır.

Bebek patiklerinde ayrı bir sanat oluşturulmuştur. Bebekler için adeta ayakkabı ve çizme görünümlü patikler de örülmektedir. Bu patikler sanayi ürünü olan ayakkabılarla yarışacak seviyededir. Ayakkabı görünümlü patikler hem çok estetik durmakta hem de bebekler ayaklarından çıkarırken zorlanmaktadır. Bu patikler işlevsel açıdan çok yararlıdır.

Örgü işlerine olan ilgi ve merakın artması ile beraber bebek patiklerinin modelleri ve çeşitliliği de fazlalaşmıştır.  Model çeşitliliğinin çok olmasında internetin de etkisi büyüktür. İstenilen modellere ve örneklere internette ulaşması oldukça kolaydır.

Örgü örmesini seven bayanlar için bebek patiklerini örmesi çok pratik bir iştir. Bebek patiği örmek eğlenceli bir o kadar da zevkli bir uğraştır.  Bebek patiklerinin modası hiçbir zaman geçmez. Geçmişten günümüze doğru baktığımızda bebek patikleri çeşitlenerek ve süslenerek yeni nesillere aktarılmaktadır.

100 Adet Bebek Patik Modeli

100 Adet Bebek Patik Modeli

Bebek Patik Modelleri ve Örnekleri

Bebek Patik Modelleri ve Örnekleri

Tunus İşi Bebek Patikleri

Tunus İşi Bebek Patikleri

Sevimli Bebek Patikleri

Sevimli Bebek Patikleri

En iyi bebek patiği modelleri –

En iyi bebek patiği modelleri –

50 Adet Yeni Örgü Bebek Patikleri

50 Adet Yeni Örgü Bebek Patikleri

Patik Yapımını İzle ve Öğren Haberleri

Patik Yapımını İzle ve Öğren Haberleri

Derya Baykal Bebek Patiği Yapımı

Derya Baykal Bebek Patiği Yapımı

 

BEBEK PATİKLERİ