Evde Saç Renginizi Kendiniz Açın

2
4742

Saçlarınızla oynamayı, farklı şeyler denemeyi seviyor fakat kuaförlere tonla para harcamak istemiyorsanız, evde kendinizin uygulayabileceği kolay bir saç açma yöntemi var. Oryal. Kuaförlerin saçı sarartmak/açmak için kullandığı bu toz, kuaför malzemelerinin toptancılarında, dükkanlarında kolayca bulunabilir.

Ankara’da yaşıyorsanız veya ulaşımınız kolaysa Sıhhiye/İlkiz sokakta istediklerini ve daha fazlasını bulabilirsiniz. 1 kiloluk oryal ortalama 30-40 lira civarında. Tozla birlikte oksidan almayı unutmayın. (Oksidanların volume’leri farklılık gösterir. Saç açma işlemi için en ideal olan %30uk olandır.)

Oryal ve oksidanı aldığımıza göre nasıl yapılacağını söyleyelim. Saç boyası karıştırma kabını alıp içine -yoğun, homojen bir karışım oluncaya dek- oryal tozu ve oksidanı ekliyoruz. Miktar; saçınızın uzunluğuna, gürlüğüne ve ne kadarını açmak istemenize göre değişiklik gösterebilir. İyice karıştırdıktan sonra saçımızın açmak istediğimiz yerlerine uyguluyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Oryal ısıyla aktive olan bir maddedir. Bu yüzden eğer saçınızı tamamen açmak istiyorsanız saç uçlarından başlamanız gerekmektedir, eğer diplerden sürmeye başlarsanız kafa derinizin ısısıyla daha çok aktive olacağı için daha hızlı açılacaktır ve saç renginiz aynı olmayacaktır hatta tuttuğunuz süre arttıkça muhtemelen saçlarınız yanacaktır.

Karışımı saçlara sürdükten sonra 25-35 dakika arası bekletiyoruz. Fakat bu süre içinde ara ara saçlarınızı kontrol etmeyi unutmayın. Bir şeyler yanlış giderse fark etmeniz gerekecektir.

Süre geçtikten sonra ise saçı güzelce yıkayıp, şampuanlayıp, kremliyoruz.

Voila! Saçlarınızın rengini banyodan çıkar çıkmaz fark edeceksiniz!

Eğer uygulamalı görmek isterseniz youtube kanalımdaki saç açma videoma göz atmayı unutmayın!

2 YORUMLAR