Modüler mutfak modelleri

0
3102

Modüler mutfak sistemleri; geleneksel rafların yerini almıştır. Belli ölçülere göre imal edilen mutfak alt dolabı, üst dolabı ve boy dolabından oluşan modüler sistemlerdir.  Modüler sistemlerde sıhhi tesisat boruları  ve bağlantıları tamamen mutfak alt dolabının içerisine gizlenmiş durumdadır. Modüler mutfak sistemleri, mutfak ölçüleri göre imal edilerek mutfak alanının verimli şekilde kullanılması sağlanmaktadır.

Günümüzde mutfaklarımızın neredeyse tamamında tercih edilen modüler mutfak sistemleri mdf veya suntalardan yapılmaktadır. Bu malzemelerin yüzeylerine emprenye makineleri ile yapıştırıcılar sürülerek yanmaz özelliğe sahip dekor kağıtları yapıştırılmaktadır. Bu şekilde çift tarafı renklendirilmiş modüler mutfak ham maddeleri elde edilmektedir. Mutfak ham maddesinin parlak yüzeyli üretilmesinin sebebi ışığı yansıtarak daha ferah ve daha fazla aydınlatılmış bir mutfak elde etmektedir.

Modüler mutfak sistemlerinin tercih edilme sebepleri:

Modüler mutfak sistemleri; istenilen tasarıma göre imal edilebilirler. Bu sistemler çok daha uzun ömürlü olmaktadır.Geleneksel mutfak sistemlerine göre çok daha modern görünüme sahip olup daha kullanışlı sistemlerdir. İstenilen renkte imal edilebilirler. Günümüzde teknolojinin ilerlemiş olması modüler mutfak sistemlerinin daha farklı tasarımların yapılması, istenilen ölçülerde imal edilebilmesi kullanıcıların bu sistemleri tercih etmesini sağlamıştır. Modüler mutfak sistemleri tamamen bizim daha rahat kullanabilmemiz için tasarlanmış sistemlerdir.

Geleneksel mutfak tasarımları yerine modern ve daha kaliteli tasarımlar ile kullanıcılara kolaylık sağlayan, mutfak alanlarını daha verimli ve tasarruflu kullanılmasını sağlayan, mutfaklarımızın da birer yaşam alanı olarak kullanılmasına vesile olan modüler mutfak sistemleri artık bütün evlerin mutfağında yerlerini almıştır. İnsanlar evlerini değiştirdiklerinde yeni evleri için ilk olarak mutfak sistemlerini revize etmekte veya değiştirmektedirler.