Tuba Büyüküstün en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı

0
1224
Tuba Büyüküstün En Iyi Kadın Oyuncu ödülünü Aldı_3

Vatikan’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Tuba Büyüküstün’ün oldu.

Ülkemizde rol aldığı yapımlarla Türkiye’de olduğu kadar dünya çapında da adını duyuran Tuba Büyüküstün, Vatikan’da “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Murat Yıldırım’dan sonra ödülü alan ikinci Türk oyuncu oldu

Vatikan’da düzenlenen en önemli kültürel etkinliklerden olan Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri’nin “Sinema ve Tiyatro” kategorisinde bu yıl En iyi Kadın Oyuncu’ ödülüne Tuğba Büyüküstün layık görülerek ülkemizi gururlandırdı.

Yoğun ilgiyle karşılaştı

Başarılı oyuncu törende yoğun ilgiyle karşılaştı ve hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Tuğba Büyüküstün’ün ödülü almasında başarılı oyunculuğunun yanısıra yadımsever kişiliğide ön planda olduğu açıklandı.Ünlü oyuncu Suriyeli göçmen çocukların eğitimi konusundaki çalışmalarından dolayı 2014 yılında UNICEF tarafından ’İyi Niyet Elçisi’ seçilmişti.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN KİMDİR?

Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ailesi Erzurum kökenlidir ama kendisi İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. Tuba Büyüküstün, Üniversitede okurken Reklam filmlerinde rol aldı. Yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanıştıktan sonra oyunculuğa başladı. 2003 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynarak, dizi oyunculuğuna başladı. 2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandıran Tuba Büyüküstün, kendi adından söz ettirdi.

Yine aynı yıl Cemal Şan’ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Şevket Çoruh ve Yetkin Dikinciler’le başrolü paylaştı. Gülizar karakterini canlandıran Tuba Büyüküstün,  bu rolüyleSırbistan Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.  Ayrıca yine Çağan Irmak’ın filmi Babam ve Oğlumda oynadı. Aydın Bulut’un yönettiği Ihlamurlar Altında adlı dizide bülent inal, Sinan Tuzcu ile başrolü paylaştı. Antakya’da çekilen Asi adlı televizyon dizisinde Murat Yıldırım ile beraber başrol oynadı. 28 Temmuz 2011 tarihindeParis, Fransa’da kendisi gibi oyuncu olan Onur Saylak ile evlendi. 19 Ocak 2012 tarihinde Toprak, Maya adlarında ikiz kızları oldu.