Ahşap gazetelik modelleri

0
2290
renkli Ahşap Gazetelik Modelleri

Evlerimizde zamanımızın bir kısmını salonlarımızda geçirmekteyiz. Evde zaman geçirmek için okuduğumuz kâğıt malzemelerden oluşan görsel basılı gazeteler, dergiler, tanıtım kataloglarını bıraktığımız alanlarda dağınık, görsel olarak hoş olmayan görüntüler oluşturmaktadır. Bu nahoşluğu engelleye bilmemiz için ahşap gazetelikler üretilmiş ve bizlere sunulmuştur. Bu gazeteliklerin boyutları küçük olduğundan salonun boş olan bütün bölümlerine kolaylıkla yerleştirilebilir.

Salonlarımızda tercih edeceğimiz ahşap gazete modelleri, değişik modeller de olabileceği gibi çok farklı süslemeler ile model verilebilir olmalıdır.  Ahşap oyma süslemeler ile süslenmiş ve istenilen renklere boyanmış gazetelikler daha çok tercih edilmektedir. Gazeteliklerin malzemesi ahşap olduğu için süslemelerin boyamalarını ev hanımları kendileri yapabilmektedirler. Ahşap gazeteliklerin boyutları küçük olduğu için salonlarımızda boşta kalan küçük alanlara göre tasarlayabiliriz. Tasarladığımız gazeteliklerin dış yüzeylerini istersek boyayabilir, istersek duvarlarımızda bulunan duvar kağıdı ile kaplayabiliriz. Bu şekilde salonlarımızda estetik olarak birbirini tamamlamış oluruz. İstediğimiz takdirde iki veya daha fazla katlı gazetelikler tasarlayarak salonlarımızda bulunan mobilyalar ile aynı boyda gazeteliklere sahip olabiliriz. Günümüzde popüler olan hayvan figürlü gazetelik modelleridir. Baş kısımları dışında kalan bölümleri ahşaptan oyularak gazetelik haline getirilen ahşaplar estetik olarak istenilen renklere boyanarak salonlarımızda hem gazetelik hem de süsleme olarak kullanabiliriz. Yine istediğimiz eşyaların minyatürleri şeklinde ahşaptan gazetelikler yaparak evlerimize daha estetik ve daha görsel gazetelikler yapabiliriz.

Ahşap gazetelik modelleri, salonlarımızda gazetelerin oluşturacağı dağınık görüntüleri ortadan kaldırdığı gibi, mobilyalarımızla veya duvar kâğıtlarımızla uyumlu olarak boyayıp, kapladığımız da evimizin bir mobilyası gibi işlev görecek ve fonksiyonel bir özelliğe sahip olacaktır.