Coastal tarzı dekorasyonun püf noktaları

0
1465
Coastal tarzı dekorasyon

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte kıyafetlerimizde olduğu gibi evlerimizde de artan bir koyu renk hükümdarlığı görmekteyiz. Fakat koyu renklerin depresif ve bunaltıcı etkisinden kurtulup; kış mevsimini açık ve ferah bir evde karşılamak isteyenlere güzel bir önerimiz bulunmaktadır: coastal tarzı dekorasyon.

‘Coastal tarz dekorasyon nedir’ diye düşündüğümüzde; genelde açık renklerden oluşan ve ortamı aydınlatan bir etkiye sahip, sahil kesimindeki evlerin dekorasyon tarzını bize hatırlatan stildir.

ANAHTAR PARÇALAR: BEYAZ-KREM, UÇUK MAVİ VE DENİZLE İLGİLİ HER ŞEY

Coastal tarz dekorasyonun genelde sahil kesimlerindeki evlerde tercih edildiğini söylemiştik. Bu sebeple coastal tarzı dekorasyonun olmazsa olmazı; deniz temalı objelerdir. Deniz aşığı kişilerin tereddüt etmeden evlerine taşıyacağı bu tarz, beyaz-krem ve mavi renkleri ile güçlendirilmektedir. Evin her köşesine rahatlıkla uygulanabilen bu tarz; isterseniz bir odanızın temel dekorasyonu olabilirken, isterseniz de sadece bir köşenin tarzı olarak kalabilir.

KIŞ MEVSİMİNE İNAT: CANLI, İÇ AÇICI, KIPIR KIPIR

Deniz esintili ve kullanılan renkler ile insanın içini açan coastal tarzı dekorasyon için açık renk mobilyalar tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Aksesuarlarda kullanacağınız maviler ile açık rengi renklendirebilirsiniz. Yine seçeceğiniz açık renkli mobilyalarınızı; deniz esintisine uyan kumaşlar ile renklendirebilir, hatta küçük yastıklar ile zenginleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz kumaşlar; çizgili desenli keten formda kumaşlar olabilir.

Coastal tarzı bir ev dekorasyonuna en iyi uyan tarzlardan biri rustik ve vintage etkisinde, ahşap dokulu mobilyalardır. Özellikle de ahşap objeler mavi ve beyaz ile kullanıldığında ortamda sıcak bir etki yaratacaktır. Ahşap objeler, deniz canlıları ve midye kabukları ile birleşip; masa ve sehpa üzerinde dekorasyon projesi olarak kullanılabilir.