Değişik ofis dizaynları

0
2016
sarı Değişik ofis dizaynları

Günümüzde ofisler çalışanlarını motive edecek ve motivasyonlarını dağıtmayacak tasarımlarla dekore edilmektedir. Böylece çalışanların verimliliği artmakta ve sürekliliği sağlanmaktadır. İşverenler çalışanlarının yüksek motivasyon ile çalışmasını sağlamak için çok fantastik tasarımları ofislerinde gerçekleştirmektedirler. Standart ofislerden ziyade, doğa temalı ofisler, geniş çatısı açılabilen ofisler, üç tarafı cam olan ofisler gibi tasarımlar oldukça fazladır.

Eğer değişik ofis dizaynları ile ofislerinizi zenginleştirmek istiyorsanız pastel renklerden yararlanmalısınız. Ofislerde yer alan duvarlar yerine renkli ve hareketli cam veya mozaik paneller kullanılabilir. Hareketli paneller kullanılarak çalışma alanı istenildiğinde genişletilebilir. Çalışma ofisinin görünen bir yerinde büyükçe bir ekran konularak değişik zamanlarda çalışanlarınızın gülen ifadelerini ekrana yansıtarak çalışanlarınızı motive edebilirsiniz. Çalışma masalarını düz renk yerine meyve veya ağaç desenli kaplamalar kullanılarak çalışma ofisine farklı bir hava yaratılabilir. Mobilya seçimleri düz ve monoton ofis mobilyaları yerine çalışanların tercihlerine bırakılabilir, oturma grupları veya puf koltuklar tercih edilebilir. Çalışma ofisinin içindeki bölmeler kaldırılarak, iç duvarlar işlek bir cadde gibi kaplanarak ofise hakim olan ofis havası değiştirilebilir. Basit ahşap işlemelr ile ofise kış bahçesi havası kazandırılabilir. Çalışanların dinlenip çay kahve içtikleri cafe tarzı alan, köy evi gibi, yada köy mutfağı gibi tasarlanarak ofise iç açıcı hava ve ferahlık kazandırılabilir.

Yapılacak olan değişik ofis dizaynları  ile ofislerinize ve çalışanlarınıza yeni çalışma ortamları hazırlayabileceğiniz gibi, zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz ofislerinizi daha yaşanabilir alanlara çevirebilirsiniz. Bu durum hem estetik açıdan hem de psikolojik olarak daha fazla çalışma motivasyonu sağlayacağı gibi kalıplaşmış ofis tasarımlarının da değiştirilebileceğini çalışanlarınıza göstermiş olursunuz.