Erkek bebek odası dekorasyonu

0
3254
2016 Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeklerimizin büyüdükleri odalar aynı zamanda onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine doğrudan etki ettiği için dekorasyonlarında çok titiz tercihler yapmalıyız. Tercih edeceğimiz oda ferah ve havadar olmalıdır. Doğu veya batı cephesine bakmalı ve iklimlendirilmesi kolay olmalıdır. Bebeklerimizin sağlık büyümeleri için öncelikle bebek odası büyüklüğüne dikkat etmelidirler. Bebek odalarının büyüklükleri, mobilyalar yerleştirildikten sonra  bebeklerimizin oyun oynayacakları, emekleyecekleri, yürüyecekleri genişlikte olmalıdır.

Bebek odası duvarlarının renklerini deniz renklerine yakın renkler olan  mavi, turkuaz, açık yeşil renklerinden seçmeliyiz.  Bebek odalarımız da kullanacağımız bütün mobilyalar, süslemeler,  figürler tamamen ahşaptan yapılmalıdır. Bebeklerimiz için ahşaptan yapılmış karyola, şifonyer, salıncak, tahta at  oda ile uyumlu renklere boyanmalıdır. Bebek odası için seçeceğimiz bebek karyolası yarış arabası, futbol sahası, futbol topu temalı olarak seçilmelidir. Özellikle kolay dekore edilebilir mobilyalar tercih edilerek ilerisi için avantajlı olacaktır. Bebek odası duvarları erkeklere özgü  hayvan resimleri, yarış arabası resimleri ile süslenerek farklı bir hava oluşturulmalıdır.Çocuğumuzun adının harflerini köpüklerden yazdırarak duvara veya bebek karyolasına yapıştırabiliriz. Bebeğimizin resimlerini üçer aylık periyotlarda çekerek minik renkli çerçeveler ile odasının duvarlarına asabiliriz. Bebek karyolası için ahşaplardan hayvan figürleri yaparak sağlıklı boyalar ile boyayabilir bu oyuncakları sarkıtma çemberler eşliğinde karyola üzerine asabiliriz. Erkek bebekler için alınacak plastik oyuncaklar titizlikle seçilmeli, sağlığı açısından olumsuz etki yaratacak oyuncaklar odaya sokulmamalıdır.

Erkek bebek odaları tasarlanırken dikkat etmemiz gereken püf noktaları bunlardır. Bebeklerimiz bizler için çok değerlidir. Bu nedenle odalarını tasarlarken çok titiz davranmalı ve her şeyin en özelini onlar için yapmalıyız.