Dekorasyonda Yeni Trend: Damask Deseni

0
1734

Doğu Kültürü’ne ait esintiler ve oryantalist tarza uygun bir dekorasyon son dönemde oldukça trend olan bir akımdır. Kendinizi bir Osmanlı Sarayı’nda ya da Doğu’nun mistik ve gizemli bir şehrinde gezerken hayal edebileceğiniz mekânlar yaratmak için, ufak dokunuşlar bile yeterli olmaktadır. Desen kullanımının da oldukça moda olduğu bu sezonda, doğru deseni bulmak ve bu deseni ev dekorasyonunda kullanmak, oryantalist bir dekorasyon tarzı için yeterli olacaktır. Bu tarza en uygun desen ise: damask deseni idir.
Damask deseni; motifli ve geleneksel dokusu sebebi ile oryantalist bir akımı çağrıştırsa da, değişik renk ve yoğunlukta seçenekleri ile istediğiniz tarzla birlikte kullanım özgürlüğü elde edebilirsiniz.
Şık Bir Etki İçin: Damask Deseni-Pastel Tonlar
Evinizde şık bir hava yaratmak istiyorsanız ve duvarınızda damask deseni kullanacaksanız; yardımcı olarak seçeceğiniz parçaların pastel tonlarda seçilmesi gereklidir. Koyu renk damask desenli bir duvarı en iyi tamamlayan şey pastel tonlarda seçilen mobilyalar ve perdeler idir. Özellikle de pastel pembeler, fındık ezmesi tonları ve açık kremler bu tarza uygun yardımcı renkler olacaktır.
Trend: Damask Desenli Banyolar
Desenli banyolar, son dönemde oldukça trend bir dekorasyon tarzıdır. Desenli banyolar hem şık hem de görünüş açısından farklı banyolar yaratmak için iyi bir tercihtir. Bu kapsamda banyonuzda kullanacağınız deseni damask deseni seçerseniz; hem daha şık hem de oryantal esintili bir banyo yaratmanız mümkün olacaktır. İsterseniz koyu tonlarda bir damask deseni seçerek açık tonlarda objelerle kullanabilir; isterseniz de renkli ve eğlenceli bir renk seçerek damask desenini ön plana çıkarabilirsiniz. Karar tamamen sizin nasıl bir banyo tarzı yaratmak istediğinizle bağlantılıdır.

images.jpgDamask_wallpaper.jpgdesenli-duvar-kagidi-tasarimlari-ev-dekorasyon-fikirleri-onerileri.jpgCanli-renkler-ile-tasarlanmis-mavi-damask-desenli-duvar-kagidi-ile-dekore-edilmis-romantik-yemek-masasi-ornegi.jpgCicek-desenli-duvar-kagidi-modelleri-5.jpgDamask-Stencil-Between-Naps-on-the-Porch.net_.jpgAds_z.jpgAAAAAvKURqUAAAAAARstww.jpg65a1c6e456eb.jpg20093-BlkDamask_Votive_L.jpg55downingstreet.jpg6a00e54ed9ed53883301543462b6ac970c-800wi.jpg