Kız bebek odası dekorasyonu

0
2796
istikbal Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeklerimizin büyüdükleri odalar aynı zamanda onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine doğrudan etki ettiği için dekorasyonlarında çok titiz tercihler yapmalıyız. Tercih edeceğimiz oda ferah ve havadar olmalıdır. Doğu veya batı cephesine bakmalı ve iklimlendirilmesi kolay olmalıdır. Bebeklerimizin sağlık büyümeleri için öncelikle bebek odası büyüklüğüne dikkat etmelidirler. Bebek odalarının büyüklükleri, mobilyalar yerleştirildikten sonra  bebeklerimizin oyun oynayacakları, emekleyecekleri, yürüyecekleri genişlikte olmalıdır.

Kız bebek odası için seçeceğimiz renk; pembe, nar çiçeği rengi, vişne çürüğü rengi gibi bayanlara özgü renklerden biri olmalıdır. Renk seçiminden sonra bebeğimizin karyolasından mutfak mobilyalarına kadar seçtiğimiz renk ile uyumlu bir renge boyamalıyız. Böylece renk uyumunu sağlamış oluruz. Bebek karyolası mantar, şirin evleri, şato şeklinde kız bebeklere özgü olarak seçilebilir. Bebek elbiseleri için seçtiğimiz şifonyer fonksiyonel olmalıdır.  Bebeğimiz için tercih edeceğimiz nevresim, battaniye, yatak örtüsü kız bebeklerine özgü temalarla süslenmiş olabilir. Arzu edildiği takdirde şifonyer üzerine dantel veya püsküllü örtülerden tercih edebilirsiniz. Bebek dası duvarlarına prenses temalı resimler ve süslemeler ile süsleyebiliriz. Bebek karyolasının üzerine asacağımız oyuncak çemberi küçük şirin prenses oyuncakları ile beraber şirinlerin oyuncakları ile süslenebilir. Odanın tavanına gökyüzü temalı yıldızlardan oluşan aydınlatıldığında gökyüzünü anımsatan süslemeler yapıştırılabilir. Aydınlatma loş pembe ışıklarla yapılabilir. Duvar süslemelerini erkek bebek odalarında ki gibi hayvan figürleri ve orman temalarını duvarlara yapıştırarak yapabilirsiniz.

Kız bebek odası dekore ederken dikkat edeceğimiz en önemli nokta, bebeklerimizin büyümelerinin ve gelişimlerinin sağlıklı olmasıdır.  Bebeklerimi bizim için çok değerlidir.Bu nedenle bebek odası dekorasyonu çok önemli olmaktadır.