Ev dekorasyonunda moda

0
2276
Ev Dekorasyonunda Moda renkler

Ev dekorasyonları için modayı takip eden ev hanımları mobilya seçimlerini bu yıl moda olarak vintage mobilyalardan yapmışlardır. Vintage modası, belirli bir dönemin izlerini taşıyan ve az bulunan özelliklere sahip moda akımıdır. Salonlarımızda bulunduracağımız eski moda  çalışma masaları, oturma koltukları, puflu sehpalar, çiçekli perdeler evlerimizde vintage modasını yaşamamızı sağlayacaklardır. Aksesuar seçimlerinde de vintage etkisi görülmektedir. Salonlarımıza koyacağımız varaklı aynalar, pirinç şamdanlar, bronz askılıklar günümüzün modasını yansıtacaktır. Vintage modası, mutfaklarımızda büyük ahşap yemek masaları ve sandalyeleri ile gerçekleştirilir. Mutfakları büyük yemek masaları için uygun olmayan kullanıcılar daha küçük yemek masalarının yanında mutfak setlerine de eski deseni verilerek eski mutfak görünüşü sağlanır.

Vintage akımının yanında minimalist akım da moda olarak evlerimize girmiştir. Minimalist dekorasyon çok sade düzenlenmiş mobilyalar anlamına gelmektedir. Yani en az malzeme ile en sade şekilde tasarım yapmaktır. Yatak odası için bir adet yatak, bir adet dolap ve hem bas ucu komodini görevi gören hem oturma pufu olan hemde sehpa ve kitaplık olarak kullanacağımız mobil ya ile sadeliği yaratmış oluruz. Kalabalık eşyalardan hoşlanmayanlar için minimalist akım modası tercih sebebidir. Mutfaklarda ise yeni moda olarak beyaz ve laminant mutfak setleri ön plana çıkmaktadır. Minimalist akım da yer alan sadelik mutfaklarda da etkisini gösterir. Mutfak setleri ile mutfaklarımız çok sade dizayn edilecektir.

Bu yıl moda olan vintage ve minimalist akımlar bir arada sentezlenerek farklı bir akım yaratılabilir. Hem sadelik isteyen hem de belli bir dönemin izlerini evlerine taşımak isteyen kullanıcılar için çok ideal bir sentez olacaktır.