Felipe Melo’nun yeni takımı Cruzeiro mu oldu?

0
1116

Ayrılması yılan hikayesine dönen Galatasaray’ın bel kemiği olarak görünen, taraftarın sevgilisi Melo’nun yeni takımı belli oldu. Ayrılma sebebi olarak yurt dışından ülkemize getirdiği pırlantalar yüzünden mahkemelik olması da gösteriliyor. Önce Inter ile adı anılan Brezilya futbolcunun menajeri dün bugün yaptığı açıklamada İtalyan takımla çok fazla pürüzün olduğunu ve bu transferin giderek yokuşa sürüldüğü için Cruzeiro ile anlaştığını söyledi.

Oynadığı oyundan çok, hırsıyla taraftarın sevgilisi haline gelen futbolcunun böylesine bir ayrılığı sempatizanlarını oldukça üzdü. Hamza hocanın önce 10 temmuza kadar kampa katılması gerektiğini söylediği futbolcuya, 10 temmuz sonrasında 20 temmuza kadar kendisine bir takım bulması gerektiğini ve bulacağı takımın da Galatasaray’a para kazandırması halinde transferinin gerçekleşeceğini aksi halde takıma dönmesi ve bizimle çalışmalara başlaması gerekir dedi. Melo’ya takımda bir sene daha ihtiyacı olduklarını gelmediği takdirde ise yerine oynayabilecek hali hazırda o bölgede Hamit, Yekta, Bilal, Selçuk gibi oyuncuların bulunduğunu, kampta eksiklik hissedildiği takdirde de oraya bir takviye yapabileceklerini söyledi. Eğer Melo Inter ile anlaşmış olsaydı Guarin + bir miktar para teklif edilecekti. Ancak bu transfer Guarin’in Türkiye’ye gelmek istememesi ve Inter ile aradaki fiyat anlaşmazlığı yüzünden gerçekleşmemişti.

Diğer taraftan hem Galatasaray’ın hem de Melo’nun bir hafta içerisinde transferi açıklaması bekleniyor. Taraftarlar ise şimdiden Melo için teşekkür mesajları gönderiyorlar.