Serenay Sarıkaya kimdir?

0
2280
Serenay Sarıkaya kimdir nerelidir

Geçtiğimiz günlerde finali yayınlanan Med Cezir dizisinin başrol oyuncusu, milyonlarca hayranı bulunan Serenay Sarıkaya herkesi büyülemeye devam ediyor. Peki güzel oyuncu Serenay Sarıkaya kimdir? Kaç doğumlu, hangi okullarda okudu ve nereli? Serenay Sarıkaya ile ilgili tüm bilinmeyenlere bu içeriğimizde ulaşabilirsiniz aynı zamanda en iyi Serenay Sarıkaya resimlerini derlediğimiz, Tumblr ve Instagram gibi sosyal ağlardan, uygulamalardan eklediğimiz en iyi HD Serenay Sarıkaya resimlerini, wallpaper’larını bulabilirsiniz.

Serenay Sarıkaya nerelidir?

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya Ankaralıdır, güzel oyuncu 1 Temmuz 1991’de doğmuştur. Oyunculuk kariyerine çok genç yaşta başlayan ve dizilerde, sinema filmlerinde oynayan Serenay Sarıkaya çok genç yaşta keşfedilmiştir. Henüz 15 yaşındayken katıldığı bir yarışmada güzelliği ile dikkat çeken oyuncu, ondan sonra çeşitli sinema filmlerinde yan rollerde ve başrollerde yer almıştır. Birkaç yıl önce ise kariyeri zirve yapmış diyebiliriz… Peki hangi filmlerde oynadı, hangi dizilerde rol aldı, şimdi onlara bakalım…

Serenay Sarıkaya nasıl keşfedildi?

2006 yılında, Çek Cumhuriyeti’nde katıldığı bir güzellik yarışmasında keşfedilen oyuncunun kariyeri de 2006’da başlamış oldu. O tarihten sonra rol aldığı bazı dizi ve filmler şu şekilde;

2006 yılında Şaşkın adlı filmde, 2008’de ise Plajda isimli filmde yan rollerde yer alan Serenay Sarıkaya, beyazperde ile tanışmasının ardından izleyicinin dikkatini çekmiştir ve ardından daha büyük film ve dizi projelerinde rol almıştır. Ünlü oyuncunun zirve yaptığı Med Cezir dizisi ise 2013 yılında başlamıştır. Eğer Adanalı adlı diziyi takip ettiyseniz, Serenay Sarıkaya o dizide de bir rol almıştır.

Serenay Sarıkaya’nın sevgilisi kimdir?

Ünlü oyuncu 2011’de Tolgahan Sayışman ile çıkmıştır, ardından ise Murat Sülün ile birliktelikleri gündeme gelmiştir. Kerem Bursin ile Serenay Sarıkaya aşkı bir süre konuşulsa da tabii ki en çok ses getiren sevgililik iddiası Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy arasında olmuştur.

Serenay Sarıkaya resimleri galerisi