Banyo tezgahı nasıl seçilmelidir?

0
1305
Banyo tezgahı nasıl seçilmelidir?

Banyolar, dekorasyon meraklıları açısından son dönemde popüler olan dekor alanlarından biridir. Her tarza uygun banyo dekorasyon aksesuarlarının yapı marketlerini süslemesi ile birlikte temalı banyolar yaratmak moda haline gelmiştir. Banyo dekorasyonunun en önemli kullanım parçalarından biri banyo tezgâhları idir. Gösterişten ziyade kullanım fonksiyonları ve banyonuzun ölçülerine uygun bir tezgâh seçimi önemli bir husustur.

Banyo tezgâhı seçerken ilk yapmanız gereken banyonuzun büyüklüğünü ve planını ortaya çıkarmaktır. Banyo tezgâhını nereye koymak istediğinize karar verip ölçülerini o alana uygun bir şekilde almanız gerekmektedir. Banyo tezgâhını nereye koyacağınızı belirlerken kullanış açısından en rahat edilecek yerin seçilmesi önemli bir konudur. Diğer alanları ve kullanım fonksiyonlarını engellemeyecek şekilde, genişliğine de dikkat ederek tezgâhınıza uygun bir yer bularak işe başlayabilirsiniz.

Banyo tezgâhınızı nereye koyacağınıza karar verdikten sonra, hangi model bir banyo tezgâhının sizin kullanımınıza uygun olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Kaç tane rafa ihtiyacınızın olacağını, çekmece gereksinimi, içine neler koymayı planladığınızı kabataslak bir şekilde çizerek, hangi model bir tezgâhın sizin için uygun olacağına karar verebilirsiniz.

Banyo tezgâhının kullanış olarak nasıl bir modelde olması gerektiğine de karar verdikten sonra ayna seçimini yapmanız gerekmektedir. Aynanın büyüklüğü, genişliği ve ne tarz bir ayna kullanmak istediğinize karar vererek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Banyo tezgâhınızı planlarken aydınlatma meselesine de dikkat etmeli, banyo tezgâhınızda nasıl bir aydınlatma kullanmak istediğinize de karar vermelisiniz.

Son olarak banyo tezgâhınızın hangi tarza uygun bir model olacağına karar vermelisiniz. Bu noktada devreye banyonuzun dekorasyon tarzı girmektedir. İster doğal ister modern isterseniz de vintage tarz bir banyo tezgâhı seçimi yaparak kararınızı netleştirebilirsiniz.