Beyaz mutfak dekorasyonu

0
2144
2016 Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Ev hanımları günlük yaşamda zamanlarının büyük çoğunluğunu geçirdikleri mutfaklarının dekorasyonunun çok estetik ve ferahlatıcı olmasını isterler. Daha yaşanabilir bir mutfak dekorasyonu için mutfak modelleri arasında beyaz mutfak modellerini daha çok tercih etmekteler. Mutfaklarımızda yer alan beyaz eşyalar genellikle beyaz renkte olduklarından, ankastre mutfak setleri ve mutfak dolaplarının da beyaz renkli modellerden tercih ederek renk uyumu ve estetik bir görüntü oluşturulabilir.

Beyaz mutfak dekorasyonu yaparken dikkat etmemiz gereken püf noktaları bulunmaktadır. Bu püf noktalardan ilki,mutfak dolaplarının ve yer döşemelerin renk seçimidir. Yer döşemeleri için seçeceğimiz renk açık tonlarda olmalıdır. Eğer koyu tonlarda bir renk seçerseniz mutfağınız iki farklı alan gibi görünecektir. Beyaz renkli mutfaklarda aydınlatma önemli olan diğer püf noktadır. Beyaz renk olmasından dolayı aydınlık olan mutfak için hafif  şiddette bir aydınlatma tercih edilmelidir.  Mutfaklarımız da beyaz mutfak modeli uygulayacaksak mutfak dolaplarımızın kapaklarının camlı olması mutfağımıza görsel güzellik katacaktır. Mutfağımızda mutfak adası olacak ise mutfak tezgahını açık renkli granit veya mermer tercih etmeliyiz. Mutfak duvarları, yer döşemelerinin ve beyaz mutfak dolaplarının renklerine uygun olacak açık tonda renkler tercih edilmelidir.  Günümüzde ev hanımları tarafından; beyaz renkli, eskitilmiş ahşaplar ve klasik modeller daha çok tercih edilmektedir. Ev hanımlarının bu tercihi  mutfaklarının, hem mobilya dekorasyonu açısından, hem mutfak dekorasyonu açısından daha ferah ve daha yaşanabilir bir mutfak olmasını sağlamaktadır.

Beyaz renk saflığın ve temizliğin rengidir. Kolay temizlenebilir dolaplardan oluşan  olan beyaz mutfak dekorasyonu mutfaklarımızın daha aydınlık olmasını sağlarken, görsel olarak beyaz eşyalarımızla uyumludur. Ev hanımları beyaz mutfakları tercih ederek daha yaşanabilir mutfaklar yaratmaktadırlar.