Yeni trend: Fabrika camlar

0
1412
fabrika cam modası örneği

 

Yaklaşan bir trend var ki, sanki uzun süre dekorasyon tutkunlarının bir numarası olmaya aday. Evin içinde pencere düşünün ama bu pencereler tavandan aşağı doğru inecek ve sanki modern bir fabrika camı izlenimi yaratacak… Kulağa ilginç geliyor değil mi? İşte bu stil yeni bir akımın da habercisi olacak aynı zamanda

Evimizin dekorunu yaparken çok fazla titizlenebiliriz. Bu durumun altında yatan en can alıcı nokta ise ev ile kişilik yapısını aynı orantıda gitmesi diyebiliriz. Yani kişiliğimizi evimize yansıtıyoruz aslında. Evimizi kendimizi nasıl mutlu hissedersek o şekilde dekore ediyoruz. Kimimiz siyah rengi seçerken kimimiz kırmızıyı kimimiz de sade renklerden yanayız. Koltuk seçiminde geniş, ‘L’ yahut İngiliz asaletiyle tasarlanan modelleri tercih ediyoruz.

Ya da ev eşyaları alırken vintage veya minimalist çizgilerde tasarlanmış eşyalara gözümüz kayabiliyor. Kısacası bizim kişiliğimiz neyi uygun görürse evimizi de o şekilde dekore ediyoruz.

Fabrika cam trendi nedir?

Gerçek şu ki, işin içinde bir de trendler yer alıyor. Bazen zevkimizin dışında trend olduğu için evin dekoru ile değişiklik yapmamız mümkün. Mesela, ev tutkunlarının son yıllarda sıkı sıkıya bağlı olduğu, beyaza boyanan tuğla duvarlarının çiçeklerle süslendiği dekor  trendi sonsuza kadar popülerliğini koruyabilir. Bunun nedeni göze hoş görünmesinden ziyade modern bir hava yaratması da diyebiliriz. Fakat yaklaşan bir trend var ki, sanki uzun süre dekorasyon tutkunlarının bir numarası olmaya aday. Evin içinde pencere düşünün ama bu pencereler tavandan aşağı doğru inecek ve sanki modern bir fabrika izlenimi yaratacak… Kulağa ilginç geliyor değil mi? İşte bu stil yeni bir akımın da habercisi olacak aynı zamanda.  Tasarımcıların çizimlerini takip ettiğimiz de görüyoruz ki, beton zeminler, yüksek tavan, tuğla veya taş duvarlar, ahşap yapılar bir hayli kullanılıyor. Şimdi ise tüm bunlara metal çerçeveler eklenecek. Çeşit olarak ise ızgara desenli, dikdörtgen siyah çizgilerle şekillenen tasarımlar göze çarpıyor. Bir de bu tasarımlara doğal ofis ışığı eklenince ortaya son derece modern bir çizgi çıkıyor.

Açıkcası yeni nesil ev dizaynları bir hayli iddialı ve bir o kadar da dikkat çekici. Dünyadan ilgi çekici örnekleri görmek için fabrika stil camlı dekorasyon örnekleri galerimize göz atın