Diyet için önce detoks!

0
1295
özel detoks içeceği

Yaz için diyet planlarınız varsa, işe önce detoks ile başlayın. Çünkü detoks, vücudun düzenli yapısına bir şok yaratır ve rejim sürecine hazırlar

Yaz geldi, kilolar bir türlü gitmek bilmiyor. Her türlü diyeti denedik ama sonuç olumsuz. Hani derler ya, ‘Su içsem yarıyor’ işte tam da o moddayız. Ama atladığımız küçük bir detay var: Nerede, nasıl ve ne yapmamız gerektiğini bir türlü bilmiyoruz. Mesela bir diyete başlayacaksak,önce ‘Detoks’ uygulamalıyız. Çünkü detoks, vücudun düzenli yapısına bir şok yaratır ve rejim sürecine hazırlar. Kimi insan, detoksun da bir diyet uygulaması olarak bilir. Bu da bir yanlış tanımdır. Çünkü detoks yaparak kilo veremeyiz. Biraz önce bahsettiğimiz gibi detoks sayesinde vücuda uyarı yaparız. Bunun yanı sıra detoks, vücudumuzda oluşan şişkinliği atar ve vücudun makul bir kiloda rejime hazır hale gelmesine yardımcı olur.

Sahilde bikininizle gönül ferahlığı ile dolaşmak istiyorsanız hemen bir detoks içeceklere başlayın ve diyete ‘Merhaba’ diyin.

Bizden size bir iki tane detoks içecek tarifi… Bundan sonrası size kalmış…

FRESH BİR TAT

Malzemeler:

  • 300 ml. Su
  • 1 adet salatalık
  • 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı.

Hazırlanışı:

Önce salatalığı ve limonu küp küp kesiyoruz ve suya atıyoruz. 10 adet nane yaprağını yıkadıktan sonra hazırladığımız karışıma ekleyoruz. Bu karışım 1 gece boyunca buzdolabında beklesin. Ertesi gün bu karışımı isterseniz  tek seferde isterseniz de aralıklarla tüketebilirsiniz. Salatalık ve limonları da yiyebilirsiniz.

yaz diyeti için detoks

TAZE VE LEZİZ

Malzemeler:

  • 1 sürahi su,
  • 100 gram frambuaz,
  • 1 adet elma,
  • 1 adet salatalık ve 1 adet limon.

Hazırlanışı:

Elma ve salatalığı dilimleyerek suya atıyoruz. Üzerine frambuazı ve limon dilimlerini de ekledikten sonra 3 saat bekletiyoruz. Ve afiyetle içebiliriz. Gün boyunca susadığımızda bu detoks içeceği hep yanımızda olabilir.

özel detoks içeceği
özel detoks içeceği