Göz Farı Sürme Teknikleri

0
1457

Göz farı sürme teknikleri aracılığı ile hayal ettiğiniz göz makyajına merhaba diyebilirsiniz. Doğru teknikleri kullanarak kusursuz görünen göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Sıvı Fondöten Kullanımı

Eğer göz makyajınızın kalıcı olmasını isteyenlerdenseniz uygulama öncesinde sıvı fondötenlerden yararlanabilirsiniz. Kullanıma alacağınız fondötenler göz farının akmasını engelleyerek kalıcılığını artırır. Göz farı uygulaması sonrasında pudra kullanarak göz farınızın sabitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Farı Renk Seçimi

Kullanacağınız göz farının renk tonunu doğru seçmeniz gerekmektedir. Göz renginiz ile aynı renk tonuna ev sahipliği yapan far kitlerini geri plana almalısınız. Gözleriniz ile aynı renk tonlarına sahip farlar cildinizin soluk ve cansız görünmesine sebep olacaktır. Gözleriniz ile zıt renk tonlarına sahip far kitlerinden yararlanarak farklılığın ön plana çıkmasına kaynaklık edebilirsiniz.

Göz Kalemi ve Eyeliner

Göz farı uygulamasını eyeliner ve göz kalemleri aracılığı ile destekleyerek kedi makyajının ön plana çıkmasına olanak tanıyabilirsiniz. Eğer etkileyici bakışlara sahip olmak isteyenlerdenseniz göz kapağınıza kuyruklu eyeliner çekebilirsiniz.

Günlük Makyajda Göz Farı Kullanımı

Günlük makyaj uygulamasında soft renklere ev sahipliği yapan far kitlerinden yararlanabilirsiniz. Doğal görünüm elde etmeniz adına oldukça ideal olan toprak tonları aracılığı ile marjinalliğin elde edilmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Fırçalarınızı Temizleyin

Eğer kusursuz bir göz makyajına merhaba demek isteyenlerdenseniz fırçalarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz. Fırçalarınızı özel losyonlar aracılığı ile silerek hijyen kavramının en üst safhaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.