Sık Yapılan Makyaj Hataları

0
1015

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Güzel görünmeyi her bayan ister fakat bazı makyaj hataları ile güzelliğinizi engelleyebilirsiniz. Bu yüzden yüzünüze yakışacak şekilde makyaj yapmayı bilmelisiniz.

Makyajınızı doğru yaptığınızda istediğiniz sonucu hemen ulaşacaksınız.  O zaman bayanların sıkça yaptığı makyaj hatalarının neler olduğuna bir bakalım. Eyelinerı kalın sürmek gözlerin küçük görünmesine yardımcı olur. İri bir göze sahip olmak için ince ve kuyruklu bir eyeliner sürmelisiniz. Alt kirpiklerinize sürerken hafifçe sürün ki fazla belirgin durmasın.

Dudak da yapılan hata ise dudaktaki halkalanmalardır.  Bunun nedeni de koyu ruj kullanılması ve dudak kalemin renginin koyu düşmesinden kaynaklıdır. Dudaklarınıza kalem kullanırken dudak renginize en yakın renk ile dudağınızı çevreleyin.

En çok yapılan hata da fondöten seçimi ve kullanımıdır. Fondöten seçerken yüzünüze en yakın rengi seçin ve kullanırken aşırı sürmekten kaçının. Fazla fondöten sürmek yaşlı bir görünüme neden olur. Fondöteni sürdüğünüzde boynunuzda farklılık yoksa doğru fondöten renginizi bulmuşsunuz demektir.

Fondöten alırken mutlaka deneyerek ve cilt renginize en yakın tonu almaya özen gösterin. Kirpikleriniz de topaklanma oluyorsa maskara kullanımınızda yanlış vardır ya da maskaranızın kullanım süresi bitmiştir.

Bu yüzden maskarayı en fazla üç ay kullanın. Kirpiklerinize iki kat rimel sürmek yeterli olacaktır. Yanaklarınızda kırmızı çizgiler oluşmuş ise allığı yanlış kullanıyorsunuz demektir.

Allık sürerken kocaman kalın fırça ile allığa dokundurun ve fırçayı üfleyip yüzünüzün elmacık kemiğinin tam orta kısmına uygulayın. Bu hataları düzelttiğinizde yüzünüzün ne kadar güzel göründüğünü göreceksiniz.