Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

0
1073

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Makyaj yapmak her zaman güzel görünüm oluşturmaz bu yüzden doğru makyajın yapımını bilmeniz gerekir. En çok hata yapılan unsur fondöten kullanımıdır. Fondöteni çok sürmek yanlış bir yöntemdir. Doğru fondöten kullanımı demek az ve her yere eşit şekilde sürmek demektir.

Fondöten kullanırken fırça değil parmak yardımı ile yapmanız yüzünüze daha iyi yayılmasını sağlar. Gözaltına ve yüzünüzün her yerine aynı kapatıcıyı sürmek doğru bir yöntem değildir. Uzak durmanız gereken bir yöntem de maskaradır.  Kurumuş maskara kullanmak kirpiklerin de kurumasına yardımcı olur.

Kirpiklerinizin uçlarına doğru maskara kullanımı doğrudur. Pırıltılı göz farları kırışıklıkların daha çok belli olmasına neden olur. Hafif tondaki farlar daha genç görünüme yardımcı olur.  Koyu renkler dudakların küçük görünmesine neden olur. Canlı ve dolgun bir görünüm için açık tonda ve parlatıcı olan rujlar kullanın.

Kıpkırmızı rujlardan uzak durmalısınız. Krem şeklinde far ve allık kullanmanız gerekir bunlar doğru kullanılan makyaj malzemeleridir ileri yaştakiler için.  Kaşların çok alınması da yanlış bir davranıştır çünkü çok inceltmek kötü bir görünüme neden olur.

Kaşların kalın görünmesi daha güzel bir görünüm katar. Aşırı pudradan da kaçınmalısınız. Parlak bir pudra cildin taze görünümüne yardımcı olur.  Bu yüzden bayanlar makyaj yaparken daha dikkatli davranmanız gerekir. Doğru tonlar ve sürülüş biçimleri ile yaşlı görünümden uzak durmalısınız.