Yüz Kusurları Makyaj İle Nasıl Gizlenir?

0
1179

Her bayanın yüzünde sevemediği bölümler vardır. Ve bunları makyaj ile gizleyebilirsiniz. Yuvarlak yüzlü iseniz ve ince bir yüz hattına kavuşmak için elmacık kemiğinizin alt kısmına büyükçe bir alık fırçası ile bronz renkte allık sürün. Açık renkte olacak pudra ile alın, çene ve burun kısmına sürün.

Göz çevrenizdeki çizgileri kapatabilmek için de kapatıcı kalem yardımı ile çizgilerin üzerine sürün. Sürerken parmak uçlarınızla etrafa yayın. Fondöten renginin açık olmasına özen gösterin.

Yüzünüzdeki sivilceleri kapatmak içinde yeşil renkteki kapatıcıyı hafifçe yüzünüze sürün. Belli bir yaşta artmaya başlayan kırışıklıklarınızı önlemek içinde cilt renginizden bir ton açık bir renkte kapatıcı alıp onu cildinize sürüp güzelce yayın. Daha sonra üzerine pudra ile bir kat daha sürün.

Yüzünüzde pigment lekeleri var ise; cilt renginize en uygun fondöteni lekenin olduğu kısma vurgu yapacak şekilde her yere eşit şekilde yayın.  Çene yapınız çok çıkık ise; çenenizin uç kısmına doğru koyu renkte bir fondöten uygulayabilirsiniz. Ve dudaklarınızın ön plana çıkacağı ruju sürmelisiniz.  Dudaklarınız çatladıysa bu görünümü saklamak içinde ruj kullanmadan önce dudağınızın üzerine nemlendirici sürün. Ve koyu renkler kullanmamaya özen gösterin. Tercihiniz açık tondaki rujlar olsun ki dudaklarınızdaki çatlaklıkları belli etmesin.

Gözaltı kırışıklıklarınızı kapatmak için açık tonda değil cildinizden bir ton koyu renk ile kapatmalısınız. Haydi bayanlar kusurlara hoşça kal deyin J