Gelin Ayakkabısı Modelleri 2015

0
2478

Her genç kızın hayalidir bir gün evlenmek, kendi evini kurmak, kendi eşyalarını almak, kendi hayatını yaşamak. Kızların en büyük hayali ise gelinlik giymektir. Bembeyaz gelinlikler içinde kendilerini hayal eder arkadaşlarıyla hayal ettikleri gelinlikleri modellerini tartışırlar. Her biri farklı farklıdır. Umudumuz hepsinin hayallerinin gerçekleşmesidir. Ancak gelinlik kadar altına giydiğimiz ayakkabı da önemlidir.

2015 yılı gelin ayakkabısı
2015 yılı gelin ayakkabısı

Ayakkabı güzel olduğu kadar, rahat da olmalı. Bütün gece ayakta kalacak olan gelin adayları için ayakkabı gecenin neredeyse en önemli aksesuarıdır. Ayakkabılar çok yüksek veya ince topuklu olduğu takdirde gelinin gecesi zehir olabilir. Bu konuda düşünceli davranmak gerek. Son günlerde dış çekimler için gidilen mekânlar da ayakkabı seçerken göz önünde bulundurulmalı. Hareketi kısıtlayıcı, acı verici modellerden uzak durmalı.

farklı gelin ayakkabısı özel tasarım
farklı gelin ayakkabısı özel tasarım

Her sene gelin ayakkabısı modelleri de değişiyor tabi her şey gibi.  Geçmiş senelerde ayakkabılar, dantel motifli, tüllü, çiçekli, kurdeleli olarak tasarlanmıştı.

Şimdilerde ise daha çok üzerlerinde yazılar olan kızlı erkekli ya da damatlı gelinli modeller revaçta. Bazı gelin adaylarının isteklerine göre ayakkabı üstüne kendi isimleri yerine beğendikleri onlara özel olan sözler yazılabilir. Gelin ayakkabısı gelinin arkadaşları açısından da önemlidir.

ilginç gelin ayakkabısı
ilginç gelin ayakkabısı

Türk toplumunda bir gelenek haline gelmiş olan gelin ayakkabısı altına isim yazma eylemi genç kızların hem eğlendiği hem de ismi silinen genç kızın yakın zamanda evleneceği inanışından dolayı ayakkabı tabanının büyük kısmının zeminle olabildiğince temas etmesi istenir. Tabi bu inanış geline, ayakkabı seçimine en son yön veren durum olmalıdır. Her şeyin hayallerinizdeki gibi olması dileklerimizle…

Gelin Ayakkabısı Modelleri

özel tasarım gelin ayakkabısı
özel tasarım gelin ayakkabısı
renkli gelin ayakkabısı pembe
renkli gelin ayakkabısı pembe
renkli gelin ayakkabısı
renkli gelin ayakkabısı

taşlı gelin ayakkabıları