Evde Doğal Antibiyotik Yapımı

0
1166

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren doğal formül…
Sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Bizler de aşağıda verdiğimiz tarif ile müthiş bir karışım yapacağız. Kış aylarına girmemiz ile artan hastalıklar bizi antibiyotik arayışına yöneltiyor. Grip, sinüzit ve akan burunlar …
Sarımsak mideyi de koruyucu bir kalkandır. Yapacağımız kremi de göğsünüz ağrıdığında göğsünüze, kulaklarınız ağrıdığında kulak temizleyici çubuklar yardımıyla kulaklarınızın ağız kısmına, burnunuz aktığında burun deliğine, başınız ağrıdığında alnınıza sürebilirsiniz. Aynı zamanda gripken de tüketebilirsiniz.

Malzemeler;
50 – 60 diş kadar sarımsak
1 su bardağı zeytinyağı
1 su bardağı Hindistan cevizi yağı (cildi yumuşatır, sarımsağın kokusunu alır, Alzheimer’ı da engelleyici özelliği olduğu kabul ediliyor.)

Yapılışı;
Zeytinyağını tavaya koyup yağ ısınınca sarımsakları içine ilave ediyoruz. Sarımsaklar yumuşayana kadar karıştırıyoruz. Sarımsaklar yumuşayınca ocağı kapatıp bu karışım soğuduktan sonra blendırda çekip krem haline getiriyoruz( blendıra sahip değilseniz sarımsakları ocaktan indirdikten sonra havanda da ezebilirsiniz.). ezilmiş sarımsaklarla yağı iyice karıştırıyoruz. Sonra da Hindistan cevizi yağını döküp karıştırıyoruz. Bu karışımı da kapaklı bir kavanoza koyup kış boyu kullanıp saklanabilir. Yani 3-4 ay saklanabilir. Bu karışım durdukça daha kremsi hale gelecektir. Bu doğal karışımı oda sıcaklığında saklamamız gerekmektedir.
Bu doğal formül sayesinde kışa sağlıkla girmeniz ve kışı sağlıkla geçirmeniz dileğiyle …