Murat Dalkılıç kimdir?

0
2840
murat dalkılıç dövmesi

Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Murat Dalkılıç, 1983 yılında dünyaya geldi. Müzikal kariyerine eğitimli bir şekilde başlayan Dalkılıç, güzel sanatlar fakültesi mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde okumuştur. Şarkıcılık kariyerinde, pop müzik alanında çok başarılı eserler ortaya çıkarmış sanatçının aynı zamanda oyunculuk alanında da yetenekli olduğunu söyleyebiliriz. Murat Dalkılıç, DMC müzik ile anlaşmalı bir sanatçıdır.

Murat Dalkılıç nereli?

Pop müziğin genç şarkıcılarından Murat Dalkılıç İzmirlidir. İzmir doğumlu olmasının yanı sıra, eğitimi için İstanbul’a yerleşmiştir ve üniversiteden sonra da kariyerini İstanbul’da sürdürmektedir. İzmir’de aldığı oyunculuk eğitimi ile bir süre oyunculuk yapmış olsa da, 2008 yılında ilk single şarkısına çektiği klip Kasaba ile bir anda herkesin tanıdığı bir şarkıcı haline gelmiştir. Murat Dalkılıç’ın o dönem çok ses getiren Kasaba klibinde Murat Boz da oynamaktadır.

Murat Dalkılıç şarkıları

Çıkış yaptığı Kasaba şarkısı çok ses getiren Murat Dalkılıç, müzik kariyerine hız kesmeden devam etti ve hit şarkıları ile ortalığı adeta sallamaya devam etti! 2008’de çıkan Kasaba’nın ardından, 2009 yılında La Fontaine ile listeleri alt üst etmiş ve 2010 yılında da Merhaba şarkısı ile sevenlerini coşturmuştur. Merhaba aynı zamanda albümünün ismiydi ve Dönmem, Kıyamadım İkimize adlı parçaları çok beğenildi. 2012’de çıkardığı ‘Bir Güzellik Yap’ albümü ise onun için rekorları getiren albüm oldu. Albümdeki Bir Hayli adlı parça çok beğenildi ve Youtube’da tam 38 milyon kişi tarafından izlenerek Murat Dalkılıç adına bir rekoru işaret etmiştir.

Murat Dalkılıç resimleri

Ünlü popçu Murat Dalkılıç, müzik ve oyunculuk alanında yetenekli olmasının yanı sıra aynı zamanda sosyal medyayı yoğun şekilde kullanan bir sanatçı. Magazin dünyasında da yaptıkları, konuştukları ile çok sık gündeme geliyor. Murat Dalkılıç Instagram resimlerinden, Murat Dalkılıç Twitter resimlerine kadar hayranları için en en resimleri derledik… İşte ünlü popçunun kameralara verdiği en son pozlar!