Bedelli Askerlik 1000 Euro Mu Oldu? Bedelli Askerlik Fiyatı

0
1838
askerlik

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Bülent Arınç açıklamasında gurbetçi vatandaşları sevindirecek haber geldi.Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Bülent Arınç 6bin euro oalrak devam eden bedelli askerlik çalışmalarını kısa süre içinde 1000 euro ya indirmek için çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Bedelli Askerlik Ne Kadar Oldu?

Bugün bedelli askerlik yapmak isteyen gurbetçileri sevindiren bir açıklama Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Bülent Arınç tarafından geldi. Ak Parti’ye hizmet etmiş insanlara Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen vefa yemeğinde konuşan Bülent Arınç, gurbetçiler için 6 bin euro olan askerlik bedelinin bin euroya düşeceğini duyurdu. Buna ek olarak bundan 3 yıl önce Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaşların askerlik bedeli için 10 bin euro ödemeleri gerektiğini hatırlatan Bülent Arınç, daha sonra bu bedelin 6 bin euroya düşürüldüğünü hatırlattı. Şimdi ise bin euroya düşeceği konusunda açıklama yaptı.

Bülent Arınç’ın konuşmasından satır başları;

“Şimdi bu yüksek, çünkü Avrupa’daki işsizler içinde Türklerin oranı yüzde 45’ler seviyesinde. Kendi işsizlikleri de yüksek. Bu çocuklar 6 bin euroyu nereden bulacak da askerlikten kurtulmak için verecek. Allah’ın izniyle seçimden sonra bunu bin euroya düşüreceğiz. Bu Avrupa’daki gençlerimizi çok büyük ölçüde memnun etti. İkincisi eğer bu seçimde katılım yüksek olur ve katılımın bilincine herkes de erişmiş olursa, bugün olduğu gibi sadece seçme hakkını kullanmayacaklar, Allah’ın izniyle anayasada yapacağımız değişiklikle de oraları seçim bölgesi haline getireceğiz ve oradan milletvekili seçilerek Türkiye parlamentosuna gelme imkanı olacak.”

Bu haber en çok da bedelli askerliğini henüz tamamlamamış olan gurbetçi vatandaşları sevindirdi. Bülent Arınç’ın açıklamalarının ardından askerlik bedelinin gurbetçi vatandaşlar için 1000 euro olacağı haberi hızla yayılmaya başladı.