Herkes Muğla Üniversitesi öğrencisi Feride’yi arıyor!

0
936
adana'da feride'nin kaçırılması ile ilgili bir protesto

Türkiye, birkaç gün önce tecavüze uğradıktan sonra öldürülen Cansu Kaya’nın acısını unutamamışken bir kötü haber de Muğla’dan geldi. Kadına karşı şiddete karşı etkin bir aksivist öğrenci grubu olan Kadın Kolektifi’nde yer alan Feride adlı öğrenci, bir gündür kayıp.

Birkaç kişi tarafından kaçırıldı

18 Haziran’da arkadaşlarıyla görüştüğü bir akşamdan sonra kaçırıldığı düşünülen Feride’nin şu anda nerede olduğu bilinmiyor, bunun için arkadaşları, aktif olarak çalıştığı grubu ve bazı siyasiler dahi devrede. Feride’nin resminin paylaşılmamasını isteyen Kolektifler, can güvendiğinden endişelendikleri için yalnızca isim bazlı arama çalışması yapılmasını istediklerini belirtti.

Arkadaşlarına ‘kaçırıldım’ diye mesaj attı

Muğla Üniversitesi öğrencisi Feride, bugün arkadaşlarına kaçırıldığını belirttiği bir mesaj gönderdi, olay bunun ardından öğrenildi ve özellikle başta Twitter olmak üzere sosyal medyada yayıldı. Twitter’da, kadına karşı şiddete isyan bayrağı açan ve bu olaylardan dolayı çok rahatsız olan kişiler #FerideNerede etiketini trend yaptı, burada olası şüplelilerin fotoğrafları paylaşıldı ve hem yektlilere, hem de diğer vatandaşlara bu kişilerin görülmesi durumunda harekete geçilmesi çağrısı yapıldı!

Şüpheli isim Ahmet Aydın

Feride’nin kaçırılmasının ardında Ahmet Ardın adındaki bir kişinin olduğu iddia ediliyor ve olay anında kullandığı otmobilin plakasının 01 ile başladığı, Adana plakalı bir araç olduğu söyleniyor. Henüz teyit edilmemiş bilgilerin de paylaşıldığı Twitter’daki #FerideNerede etiketine göz atarak siz de olayla ilgili gelişmeleri öğrenebilirsiniz, Feride’nin başına gelen bu talihsiz durum birçok haber sitesine de konu oldu.

Umarız Feride tahilsiz şeyler yaşamadan kısa bir süre içine bulunur ve Muğla Üniversitesi’nde eğitim, öğretim hayatına devam eder. Daha da büyük temennimiz, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık umarız son bulur!

Adana’da Feride için protesto:

adana'da feride'nin kaçırılması ile ilgili bir protesto
adana’da feride’nin kaçırılması ile ilgili bir protesto