Konya’da Olay Hasta Olan İbrahim D. Annesini Öldürdü

0
1419
konyada-olay

Dün gece yaşanan olay Konya’da büyük şok yaşattı.Şizofreni hastası olan İbrahim D. daha kesin olarak netlik kazanmayan bir sebebten dolayı gece yarısı annesini darp etmeye başladı.Kurtulmak için salona kaçan kadın buğazı kesilmesi sonucunda hayatını kaybetti.

Konya’da Olay Hasta Olan İbrahim D. Annesini Öldürdü

Konya’nın Meram ilçesi Abdülaziz Mahallesi Yıldırım Sokak’ta meydana gelen olay saat 03:00 sularında gerçekleşti. 4 çocuk annesi olan Aysel D. ile oğlu arasında bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışma çıktı. Tartışma sonrasında şizofreni hastası olduğu bilinen İbrahim D. annesini darp etmeye başladı. Salondan odaya kaçan anne, oğlu tarafından boğazı kesilerek öldürüldü.

Yaşlı kadının yardım çığlıklarını komşular duydu ve 155 Polis İmdat Hattı’nı arayarak ihbarda bulundular. İhbar üzerine olay yerine giden polisler Aysel D.’nin kanlar içinde yerde yattığını görünce ambulans ekiplerini aradı. Olay yerine gelen ambulans ekipleri ise Aysel D.’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Olayın ardından evin yakınlarında dolaştığı belirlenen İbrahim D. ise polis ekipleri tarafından yakalandı. Polis güçleri olay ile ilgili soruşturma başlattı.