Ülkücüler Koreli Turistlere Saldırdılar

0
1178
korelilere-saldırı

Doğu Türkistan’daki hassas olaylar sebebi ile iyice gerilen halkımız, olaylara destek olmak amacı ile katıldığı yürüyüşte olaylar patlak verdi. Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşte  Topkapı Sarayı önünde duran Çinli zannedilen Koreli gruba saldırdı.

Ülkücüler Koreli Turistlere Saldırdılar

Doğu Türkistan’daki Müslümanlara destek olmak için Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşte olaylar çıktı. Beyazıt Meydanı’nda başlayan yürüyüş Sutlanahmet Meydanı’nda son bulurken burada basın açıklaması esnasında bir grup ülkücü Topkapı Sarayı’na doğru koşmaya başladı. İddia edilene göre koşan grup Topkapı Sarayı önünde duran Çinli zannedilen Koreli gruba saldırdı.

Topkapı Sarayı önünde bekleyen çevik kuvvet polis ekipleri ise adeta etten duvar örerek Koreli turistlere zarar gelmeden onları olay yerinden hızlı bir şekilde uzaklaştırdı. Ayrıca bu olay esnasında saldırgan grup ile polis arasında da arbede yaşandı. Olayların ardından Koreli genç bir turistin İngilizce dilinde: “Ben Çinli değilim, Koreliyim.” dediği kameralara yansıdı.