Bebek odası dekorasyonu yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

0
1976
2015 Bebek Odası Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bebek odaları evlerimizdeki en titiz olduğumuz, üzerine en fazla özendiğimiz odalardır.  Bu odaları belirlerken bir bebeğin büyüme aşamalarında dikkat etmemiz gereken bütün noktalar göz önüne alınmalıdır. Bebeklerimizin büyümelerini beklerken her şeyin çok sağlıklı ve düzenli olmasını isteriz. Bunun için oda seçimine, oda dekorasyonuna, kullanılacak bebek karyolasından, oda süslemelerine kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir.

Bebeklerimiz için tercih edeceğimiz odalar, bebeklerimizin emeklemesi ve yürümesine izin verecek büyüklükte olmalıdır. Bebek odasına koyduğumuz eşyaların dışında büyükçe bir alanı içine alacak bir oda belirlemeliyiz. Burada dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi de bebek karyolasının büyüklüğü ve bebek elbiselerini koyacağımız dolapların boyutlarıdır. Bu eşyaların büyüklüklerini oda boyutlarına uygun olarak belirlemeliyiz. Bebek odası dekorasyonunda seçtiğimiz oda yeteri kadar doğal ışık alan bir oda olmalı kolay havalandırılmalıdır. Yer döşemeleri anti bakteriyel olarak seçilmelidir. Bebeğimizin sağlığı açısından bu çok önemlidir. Bebek odası dekorasyonu için alacağımız mobilyalar açık renkli sıcak tonda olmalıdır. Açık yeşil, mavi, sarı, turuncu gibi renkler tercih edilmelidir. Bu renkler bebek odalarını daha ferah ve görsel olarak güzel gösterecektir. Bebek salıngacı tercihi doğal malzemelerden yapılmış salıncaklardan olmalıdır. Bebeklerimiz her nesneyi ağızlarına aldıklarından doğal malzemeler bebeklerimiz için daha sağlıklı olacaktır. Bebek odalarımızın aydınlatmaları bebeklerimizin gözlerine zarar vermeyecek şiddet de olmalıdır.  Bebek odalarına koyacağımız mobilyalar mdflam malzemelerinden yapılmış olmalıdır. Bu mobilyalar sabitleme aparatları ile duvarlara sabitlenmelidir.

Bebeklerimizin sağlıklı büyüyebilmeleri için bu noktalara dikkat etmemiz gerekir. Bunların yanında bebek doktorlarından veya uzmanlardan yardım alınmalıdır. Bebeklerimizin sağlığı söz konusu olduğu için her türlü desteği almalı ve bebek odası dekorasyonunu uzmanların fikirleri ışığında yapmalıyız.