Paris’te terör saldırısı: Çok sayıda ölü var

0
1001
Paris'te Terör Saldırısı: Çok Sayıda ölü Var_4

7 ayrı noktada gerçekleşen saldırılarda en az 150 kişi hayatını kaybetti.

Başkent Paris’te eş zamanlı gerçekleştirilen farklı noktalardaki bombalı ve silahlı eylemlerde birçok kişi hayatını kaybetti. Paris’in doğu tarafındaki bir restoranda, konser salonunda ve bir metroda koordineli saldırılar meydana geldi. Edinilen bilgilere göre eylemlerde yarısı ağır olmak üzere 200’e yakın kişi de yaralandı.

REUTERS: 87 REHİNE VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Paris belediyesinde çalışan yetkili bir kişiden edinilen bilgiye göre dört eylemci 87 genci öldürdü. Bataclan konser salonunda gerçekleşen eylemde terörle mücadele ekipleri operasyon düzenleyerek binaya girdi. Ekiplerin binaya girmesiyle üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettiren saldırganlar ölü sayısını 100’e çıkardı.

HOLLANDE: ACIMASIZ OLACAĞIZ

100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği Bataclan Konser Salonu’na giden Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande gördükleri karşısında büyük bir şok yaşadığını söyledi. Hollande sölerine şöyle devam etti:  “Çok sayıda ağır yaralı var. Gördüklerim karşısında şoke oldum. Bu manzaraya neden olanlarla savaşımızda acımasız olacağız”

OKUL VE ÜNİVERSİTELER KAPALI, GÖSTERİLER ERTELENDİ

Gerçekleşen kanlı terör eylemlerinin ardından hafta sonu yapılması planlanan okul gezileri iptal edildi.Ayrıca konser etkinlikleri ve gösterilerde iptal edildi.Alınan önlemler dahilinde tehlikeli ve tehdit olarak görülen kişiler herhangi bir mahkeme kararı aranmaksızın aranabilecek ve doğrudan mahkemeye çağırılabilecek.