Facebook kullanmayanlar daha mutluymuş

0
1012
Facebook Kullanmayanlar Daha Mutluymuş_4

Danimarka’da Yapılan Araştırmaya Göre Facebook Kullanmayan İnsanların

Kullananlara Göre Daha Mutlu Olduğu Ortaya çıktı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki Happines Research Enstitüsü’nde yapılan araştırma sonucunda sosyal arkadaşlık platformu olan Facebook’a kötü haber geldi.

Araştırmanın konusu facebook kullanan ve kullanmayan insanların ruhsal yapıları arasındaki farklılığı ortaya çıkarmaktı. Facebook kullanan ve kullanmayan iki farklı grup bir hafta süreyle gözleme tabi tutuldu. Yapılan analiz sonucuna göre iki grup arasında ciddi farklılıklar olduğu ortaya çıktı. Facebook kullanmayanların kendilerini daha mutlu ve dengeli hissettikleri ve ayrıca yapacakları işe daha konsantre oldukları, daha az stress yaşadıkları ortaya çıkarken, facebook kullanan diğer grubun ise bunların tam aksine sürekli bir stress altında bulundukları belirtildi.

Enstitüsü’nün yetkilisi Meik Wiking; “Sonuçların kendilerini oldukça şaşırttığını, iki grubun arasındaki farkın da açık bir şekilde görüldüğünü” söyledi.

Bu araştırmanın sonucu facebook kullananlar üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacak bilinmez ama facebook’un daha uzun bir süre hayatımızda yer almaya devam edeceği uzmanlar tarafından belirtiliyor.