Rujlar hakkında bilinmeyenler!

0
1235

Makyajda genellikle ruju sona bırakırız ve genel geçer bir sürmeyle makyajı sonlandırırız. Fakat aslında dudaklarımızı çekici, makyajımızı da kusursuz kılan ruj hakkında bilmediğimiz çok şey vardır…

Kusursuz bir makyaj için ince detayları bazen atlar, önemsemeyiz. Halbuki bu ince detaylardır makyajı kusursuz kılan. İşte dudaklarımızı çekici, makyajımızı da kusursuz kılan ruj hakkında bilmeniz gerekenler…

Genellikle ruj sürerken dişimizde iz bırakabiliriz. Bu hataya düşmemek için işaret parmağımızı ağzımıza sokuyoruz daha sonra ise dudaklarımızla çevresini sarıyoruz. Böylelikle hem dudağın iç kısmında biriken fazlalığı alırız hem de ruju dişimize bulaştırmamış oluruz.

ALLIK DA OLUYOR

Allık çeşidi alıyorsanız, şeftali ve pembe tonlardaki rujumuzu kullanabiliriz. Fakat bu işlemi yaparken ruju yanaklarımıza iyice dağıtmayı ihmal etmeyelim.

Bakın şimdiki yöntem çok hoşumuza gidecek. Genelde kırılan farları atmak zorunda kalırız. Ama başka bir yöntem de mevcut. Bu kırılan parçaları bir kağıda koyup, biraz da dudak kremi ekleyip karıştırırsak yeni bir ruj elde etmiş oluruz.

Rujun ömrü az olur. Ama ömrünü uzatmak için yarı saydam bir pudra kullanabiliriz.  Bunun için bir peçeteyi dudağımıza yapıştırıyoruz ve pudrayı peçetenin üstünden sürüyoruz. Böylece pudranın bir bölümü dudağımıza geçecek ve rujumuz da daha kalıcı olacaktır.

Ruju genelde yanlış süreriz. Doğru sürmek için üst dudağımıza X çizip orayı merkez alarak ruju sürebiliriz.

Yaz sıcağından rujlarımız harap olmaması için rujlarımızı  buzdolabında saklamaya özen gösterelim. Dudakları biraz kalın göstermek istiyorsak o vakit sürdüğümüz rujun birkaç ton açığını tekrar sürelim. Bazen koyu renk rujlar kıyafetlerimize bulaşır. O zaman da saç spreyi kullanarak bu dertten kurtulabiliriz. Spreyi lekeli yere sürdükten sonra biraz bekleyelim daha sonra da yıkayalım.