6 Basit Yöntemle Bir Gecede Akne Tedavisi Nasıl Yapılır

0
2020
akne tedavisi

Ben de sizin gibi asla gitmeyecek olan cilt aknelerinden mustarip olan milyonlarca kişiden biriydim. Hiçbir işe yaramayan akne tedavisi ürünlerini almaktan yorulmuştum. Neyse ki, akne tedavisi için ev yapımı ucuz bazı yöntemler buldum.

İşte doğal yollardan akneyi tedavi etmek için bir sürü aşamayı içeren bu harika kitaptan 6 kolay tedavi yöntemi.

Talimatlar

  1. Vücudunuzun %70’i sudan oluştuğundan, çok su içmek doğal olarak sadece vücudunuz için değil aynı zamanda cildiniz için de harika bir etki yapacaktır. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Eğer, şeker, boya ve asit dolu sodaları içmeye devam ederseniz, aknelerinizin yakın zamanda iyileşme ihtimali pek yoktur. Soda ve şekerli içecek tüketiminizin azaltın, su tüketiminizi artırın. Sadece bu işlem bile 1 günde inanılmaz sonuçlar doğuracaktır.
  • Uyurken çok su kaybedersiniz. Bu yüzden uyumadan önce büyük bir bardak su için.

 

  1. Diğer bir harika içecek yeşil çaydır. Yeşil çay, akneye sebep olan bakterilerle savaşan antioksidanlarla doludur. Çilek, kiraz gibi diğer birçok meyvenin doğal sularında da büyük oranda antioksidan bulunmaktadır.
  2. İnternette dolaşan teorilere göre, yediğiniz şeylerle akne arasında doğrudan bir ilişki bulunmamaktadır. Bunu söylemekle beraber, yağlı yiyecekler yemeyi bıraktım ve bunu diğer işlemlere beraber yapınca aknelerim tamamen yok oldu. Bunu ister uygulayın ister uygulamayın, ama uygulamaktan zarar gelmez.
  3. Sağlıklı beslenme demişken, yeşil yapraklı sebzeleri tüketmek vücut sistemlerinizi harekete geçirecektir. Suyla benzer şekilde bu gibi yiyeceklerde vücudunuzu toksinlerden temizler. Ayrıca, antioksidan yönünden güçlü meyveleri tüketmeyi de ihmal etmeyin.
  4. E vitamini cildinizin en iyi dostudur. E vitamini cildiniz için oldukça önemli iyileştirici etkilere sahiptir. İsterseniz vitamin desteği alabilir ya da yağsız bir yüz losyonu kullanabilirsiniz. Ben, günlük vitamin ihtiyacının tamamını karşılayan bir multi-vitamin ve özel bir losyon kullanıyorum.
  5. Buna inanmakta zorlanabilirsiniz ama stresten uzaklaşmak da akneden kurtulmaya yardımcı olabilir. Yüksek stres bazı hormonların salgılanmasında etkili olmasıyla bilinir. Bazı hormonların fazla salgılanması, yüzünüz için doğal yağı üreten sebumları da etkileyebilir.