Dalgalı Saça Nasıl Şekil Verilir

0
1199
dalgalı saç

Dalgalı saçı şekillendirmek, saç zaten doğal olarak kıvırcık olduğundan zor olabilir. Hava durumu, havadaki statik ve nem saçınızın siz onu şekillendirdikten sonra ne kadar dalgalı göründüğünü etkileyebilir. Saçınızı düzleştirmek için bir sürü para ödemenize gerek yok. Aşağıdaki adımları izleyerek dalgalı saçınıza şekil verebilirsiniz.

Talimatlar

  1. Saçınızı çok fazla şampuanlamayın. Fazla şampuan kullanmak saçınızı kuru ve kıvırcık yapar. Saçınız yağlı değilse, yapabilirseniz eğer haftada 2 kez şampuanlayın.
  2. Saçınızı her gün kremleyin. Aşırı birikinti ve yağı yok etmek için saçınızın uçlarına parmak uçlarınızla masaj yapın. Karışıklıkları yok etmek için bir duş fırçası kullanın ardından saçınızı durulayın.
  3. Saçınızdaki fazla suyu sıkın. Saçınız ıslakken, elinizde az miktarda düzleştirici serum ve parlatıcı serum sürüp saçınıza küçük bölümler halinde uygulayın.
  4. Saçınızın her bir bölümüne parmağınıza sarıp 15 saniye tutup sonra bırakın. Bütün saçınız lüle olana kadar bu işleme devam edin.
  5. Saçınızı saç kurutma makinesi ve dağıtıcı ek ile dağıtın. Bu ekleri kuaförlerden, güzellik merkezlerinden ve Folica gibi veb kaynaklarından edinebilirsiniz. Saçınızı kuruturken baş aşağı durun. Saçınız tamamen kuruyunca, saçınıza kıvrım engelleyici sprey sıkın.