Ciltteki Kırışıklıkları Azaltmanın Yolları

0
1227

Ciltteki Kırışıklıkları Azaltmanın Yolları

Yaş ilerledikçe cilt altı dokularda bozulmalar oluyor ve bu yüzden cilt kırışmaya başlıyor. Bunun önüne bir nebze olsun geçebilmek mümkün. Sizlere sunacağımız önerilerle cilt kırışmasının önüne geçebilirsiniz.

En basta botoks yöntemi olarak bilinen cildi sıkılaştırma yöntemi oldukça işe yaramaktadır. Doktorunuzun gözetiminde yaş vb. kriterlerinizi göz önünde bulundurup botoks seanslarına giderek cildinizdeki değişimi görebilirsiniz. Bunun dışında kendi başınıza bir şeyler yapmak istiyorsanız cildinizi sürekli olarak nemlendirmeniz ve bakımını ihmal etmemeniz gerekmektedir. Düzenli olarak kullanacağınız ürünler olmalıdır. Tabi bunları iyi seçmelisiniz. hyaluronik asit içeren ürünler kullanmanız gözle görülür farklar elde ettirecektir. Kırışıklıkları azaltmanın en doğal ve en etkili yollarından biri gülmek. Gülmek sizi iyi hissettirecek ve yüz kaslarınızı çalıştırdığından kırışıklıklarınızı giderecektir.

Bununla birlikte güneş ışınlarından uzak durun, güneş ışınların cildin kolajen yapısını bozmaya çok eğilimlidir. Bu yüzden güneşi cildinizin ihtiyacı kadar almanızı öneririz. Güneş koruyucu kremleriniz yanınızdan eksik olmasın.

Yüzümüzde bulunan kaslarımızı sürekli çalıştırarak kırışık oluşumunu engelleyebiliriz. Bunun için yüz yogası tekniklerini öğrenebilirsiniz bunları da düzenli yaptırdığınız takdirde yüzünüzdeki kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz.

Yanaklarınız için yanaklarınızı şişirerek bir kaç saniye bekleyebilir sonra eski halinize dönebilirsiniz. Bir başka etkili yöntem ise buzluğa bir yemek kaşığı atıp yaklaşık 2-3 dakika bekledikten sonra buzluktan çıkarıp dudak çevrenize, alnınıza, göz çevrenize kaşığı koyarak gerdirerek bir kaç saniye tutup çekin. Bu halk arasında pek bilindik bir yöntemdir. Bu saydıklarımızı düzenli olarak uyguladığınızda gerçekten işe yaradığını göreceksiniz. Cilt güzelliğinize önem vermeniz dileğimizle bakımınızı eksik etmeyin.

Bir önceki yazımın toz pembe göz makyajı nasıl yapılır bulabilirsiniz.