Doğal Göz Makyaj Temizleyicisi

0
1055

Bugün sizlerle makyajlarınızı kolaylıkla temizleyebileceğiniz doğal bir göz makyajı temizleyicisi nasıl yapılır konusu hakkında bilgilendirme yazımı paylaşıyorum.

Doğal Göz Makyaj Temizleyicisi

Hepimizin bildiği gibi kadınların güzelliğini en çok simgeleyen yerleri gözlerdir. Gözlere yapılan makyaj gözleri oldukça yorduğu için sizlere doğal bir makyaj temizleyici tarifi ile gözlerinize zarar vermeden temizlemenin yolunu göstermek istiyoruz.

Göz makyajı uygulaması oldukça meşakkatli bir süreçtir. Bunu yapabilmeniz için pratik el becerisine ve koordinasyona ihtiyacımız olabilir. Fakat bayanların çoğu artık bu işlemde hızlanmış duruma gelmiştir. Biz şimdi işin temizleme kısmına gelelim. Göz makyajı diğer makyajlar gibi kolay temizlenmez ve çok hassas yapılması gereken bir işlemdir. Temizleme işlemi için kullanılan kimyasal ürünleri istemeyenler doğal temizleyiciler arayışına girmişlerdir. Sizlere vereceğimiz tarif ile gözlerinize zarar vermeden, doğal ve güzel bir şekilde gözlerinizi temizleyebilirsiniz.

Hepimizin piyasada gördüğü doğal makyaj temizleyicilere ulaşmak mümkün fakat fiyatları biraz pahalı oluyor. Bu tarif sizlere daha az para harcayarak ve en doğal haliyle sunuluyor. Piyasadaki ürünlerden daha doğal çünkü kendiniz ürettiğiniz için daha da kaliteli bir ürün elde etmiş oluyorsunuz. Ayrıca bu tarifler denenmiş ve iyi sonuç edilmiştir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Malzemelerimiz:

Hint yağı (30 ml)

Avokado yağı (30 ml)

Üzüm çekirdeği yağı (30 ml)

Lavanta yağı (10 ml)

Tüm malzemeleri küçük bir kaba koyun ve yavaş yavaş iyice karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı bir şişeye doldurun. Akşamları makyaj temizleme zamanınız geldiğinde gözlerinize kaçırmamaya özen göstererek gözlerinizdeki makyajı hafifçe bir pamuk yardımıyla silin. Çok faza bastırmamaya dikkat edin ve tüm makyajı temizleyin.