Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

0
1073

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Cildiniz hassas cilt grubunda mı? Doktorunuz veya cilt bakım uzmanını size cildinizin hassaslığı konusunda uyarmadı mı? Kuru veya nemsiz havalarda yüzünüzün olumsuz yönde etkilendiğini mi düşünüyorsunuz? İşte tam olmak istediğiniz yerdesiniz.  Size bu yazımızda hassas ciltler için uygun ve etkili çözümler önereceğiz.  Hassas bir cildiniz var ise eğer artı bir özen göstermek durumundasınız.  Hassas ciltlere en uygun maske nemlendirici özellik barındıran maskelerdir.  Yüzünüze veya cildinize uygulayabileceğiniz nemlendiren ve aynı zamanda cilt bakımını üstlenen bu maskeleri evinizde kolaylıkla temin edebilirsiniz.  Size bu maskelerin hazırlanışını vermeden önce dikkat etmeniz gereken bir kaç öneride bulunmakta fayda var;

  • Hazırlayacağınız karışımı cam bir kapda karıştırınız
  • Uygulama sırasında yüzünüzün temiz olmasına özen gösteriniz
  • Karışıma dezenfekten veya benzeri maddeler temas ettirmeyiniz

Muz Maskesi ;

  • 1 adet muz

Tek bir muzu kaşık veya çatal ile ezip püre haline getirin, önceden temizlediğiniz cildinize ovalar şeklinde masaj yaparak sürüp 12 veya 15 dakika bekletin, ılık suyla maskeyi yüzünüzden arındırana kadar yıkayın ve daha sonra havlu ile kurulayın.  Bu karışımı günde 2 kez yapabilirsiniz.

Nemlendirici Maske ;

  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 3 yemek kaşığı yoğurt

Bunları iyice karıştırın uygulayacağınız bölgeyi iyice temizleyin daha sonra küçük daireler halinde cildinize uygulayın 15 dakika beklettikten sonra akabinde hafif soğuk suyla durulayın cildinizin nemlendiğini ve parlakladığını göreceksiniz.  Bu maskeyi günlük 1 defa uygulayabilirsiniz.